deviņgadīga bērna atziņa ...


Šodien mans 9-gadīgais krustdēls ieveda mani istabā, lai izstāstītu noslēpumu. Iegājām, apsēdāmies, viņš pieliecās pie manas auss un pateica, ka pasaule ir slima. Jautāju, kāpēc? Atbilde: "tāpēc, ka visi cilvēki viens otram melo, viens otru izmanto un vēlas labu tikai sev. Pasaule ir slima ar šādiem cilvēkiem". Es painteresējos, no kurienes viņam deviņos gados šādas domas. Mazais paraustīja plecus un pajautāja: "bet vai tad vajag daudz laika, lai to saprastu?".

...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:43  |  Skatīts: 2545x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Katram savs gabaliņš Dzimtenes ...Biedrības "Skanošie Ciedri" atklātā vēstule:

Godājamie prezident, ministru prezident, ministri, deputāti! Tieši mūsu paaudzei ir ļoti paveicies. Mums ir dota visbrīnišķīgākā iespēja īstenot to, ko jau sen visa latviešu tauta ir vēlējusies - uzcelt labklājīgu, plaukstošu valsti, pamatīgi aizsargātu pret ārējiem iebrucējiem, iekšējām domstarpībām, pārmetumiem, uzbrukumiem, noziedzības. Valsti, kurā garīgā un materiālā bagātībā, labklājībā dzīvo laimīgas, vienotas ģimenes. Mūsu valsts var ne tikai sākt šādas brīnišķīgas valsts celšanu, bet arī pati var pagūt dzīvot tajā.

...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:41  |  Skatīts: 1305x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


tava pasaule vienmēr ir tāda, kāds esi tu pats ...


tava pasaule vienmēr ir tāda, kāda ir tava sirds;
tā vienmēr tur plaukstā gan ziedus, gan gružus un smiltis;
tava pasaule vienmēr ir tāda, kāds esi tu pats -
vakar, šodien un vienmēr;
tava pasaule mainās, ja ļauj tai to darīt kopā ar tevi -
...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:29  |  Skatīts: 1016x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Nacionālā ideja "Dzimtas mājvieta".Jau otro gadu Krievijā tiek virzīta jauna nacionālā ideja - "Dzimtas mājvieta". Šī iecere ir valdības akceptēta un atbalstīta. Katram Krievijas pilsonim, kurš izsaka šādu vēlēšanos, bez maksas, mūža lietošanā tiek iedalīts 1h (10 000 kvm) zemes. Šo zemi nedrīkst pārdot, uz šīs zemes ir jāsaimnieko, tā tiek nodota mantojumā nākamajām pauudzēm mūžīgi mūžos!

...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:24  |  Skatīts: 1035x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Laika likums ..., jeb globālās politikas mērķi un cilvēka psihes struktūra.Jau vēsturiski, globālās politikas mērķi ir - nedot iespēju cilvēkam kļūt par cilvēku. Neliela priekšvēsture - 4gs.p.m.ē., Diogēns iet pa pilsētu dienas laikā ar lukturi un uz neizpratnē uzdoto līdzpilsoņu jautājumu, ko tu dari dienas laikā ar lukturi?, - atbild: "Meklēju cilvēku!". šis jautājums liecina par to, ka viņš līdzpilsoņos cilvēka cieņas pilnību nenovēro.  Ir pagājuši 2000 gadi, un vēl joprojām neviena - ne filozofijas, ne socioloģijas mācību grāmata, šo Diogēna izteikumu nav komentējusi. Ja iedziļināties šī jautājuma būtībā, tad cilvēks no visām citām bioloģiskajām formām atšķirās ar vienu - cilvēka psihes struktūra nav ieprogrammēta ģenētiski viennozīmīgi. Ir iespējami varianti un šo variantu nav daudz. Ja viss ir pakļauts tikai instinktiem, mēs iegūstam cilvēkveidīgu indivīdu, kurš pēc savas psihes struktūras nav cilvēks. Ja indivīda iekšējā konfliktā starp instinktu un kultūras normu prasībām uzvar kultūra, bet radošais potenciāls nekādā veidā netiek realizēts, tad Homo sapiens ne ar ko neatšķirās no biorobota. Vēl pāris desmitu gadu zinātniski-tehniskā progresa, un tiks radīts ideāls tehnogēnais robots, kurš pēc savas psihes struktūras būs spējīgs realizēt līdzvērtīgu psihes algoritmu un vairumā sadzīves situāciju jūs nespēsiet to atšķirt no cilvēka. Attiecīgi tālāk rodas jautājums, kas notiek tad, ja radošais potenciāls tiek realizēts? Arī tad mēs nopnākam pie diviem iespējamiem variantiem - šis potenciāls var realizēties pēc principa: "Ko gribu, to daru un, ja kāds man nepiekrīt, tad pierādiet, ka jūs esat "spicāks"!".  Vai nu radošais potenciāls realizējas pēc praksē pierādītā principa, ka atšķirība starp labo un ļauno ir objektīva un šo atšķirību ir noteicis Dievs. Attiecīgi šis princips nosaka, ka cilvēka radošais potenciāls drīkst attīstīties tikai labestības gultnē. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir jābūt iekšēji reliģiozam, kas nebūt nenozīmē, ka viņam ir jāpieder kādai reliģijai un jāievēro tās rituāli. Viņam vienkārši ir jādzīvo iekšējā dialogā ar Dievu visas savas dzīves garumā.

...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:18  |  Skatīts: 946x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


kur beidzas sapņi un sākas ilūzijas ... "Solaris" A.TarkovskisCilvēki meklē vietas, kur tiem būtu labāk, nekā uz zemes. Kāda no kosmiskās izpētes ekspedīcijām dodas izzināt planētu ar nosaukumu "Solaris". Drīz vien zinātnieki sāk saprast, ka uz šīs planētas materializējas viņu bailes, sapņi un visslēptākās vēlēšanās ... Tomēr, "Solaris" ne tuvu nav paradīze, drīzāk tās pilnīgs pretstats ..., jo neviens no mums tā īsti līdz galam nemaz nezina, kas notiek, ja piepildās visi mūsu sapņi!
...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 03:03  |  Skatīts: 840x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Nevis šaubīties un vilcināties, bet rīkoties un iedrīkstēties.Desmit baušļus esmu uzrakstījusi uz savas sirds tāfeles zinādama, ka jauns ieskats, jauna apņemšanās, stingrs lēmums var brīvi ievirzīt jaunās sliedēs. Neizšķiršanās samīda dvēseles dārzu. Diemžēl pareizs ieskats vēl nenozīmē pareizi izdarītu darbu, bet rīcības sākumā ir doma. Tādēļ sev katru dienu atkārtoju:

...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 02:57  |  Skatīts: 730x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


...Daudzi latvieši II Pasaules karā karoja kā vienā, tā otrā frontes pusē. Bieži vien brālis pret brāli, jo izvēles jau nekādas nebija - kurš pirmais nāca, tas savā armijā arī iesauca. Manuprāt, slavināt nacismu, fašismu, un attaisnot II Pasaules kara noziegumus, ir vairāk nekā neprāts ... civilizētā sabiedrībā karš vispār nav attaisnojams nekāda formā ... protam, tas attiecas uz augsti attīstītu un civilizētu sabiedrību!  Līdz tam mums laikam vēl kāds ceļš ejams ... ...
Komentāri (0)  |  2016-06-04 02:52  |  Skatīts: 692x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Es gribu savas dzīres, kurās par māti un tēvu, par asinsradiem cauri paaudzēm runā, kā pieklājas ...It kā jau biju diezgan pētījis un tomēr ...

Stāvot muzejā pie atjaunotajiem 11.gadsimta tērpiem un rotām, brīnījos. Redzēju karaļu cienīgu skaistumu, bet man tika stāstīts par dzīvi nožēlojamās, dūmu pilnās būdiņās, par savstarpēju ķildošanos, melošanu un zagšanu.

...
Komentāri (0)  |  2016-05-04 22:32  |  Skatīts: 11849x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


mūs sit - mēs lidojam ...


Mēs nevaram izvelēties kur un kādiem piedzimt, bet mums ir tiesības nodzīvot savu dzīvi tā, lai  mūs atcerētos!!!


...
Komentāri (0)  |  2016-05-04 22:03  |  Skatīts: 807x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.