Sāc rītu ar veselīgas kafijas krūzi !Lielākais cilvēku vairums sāk savu rītu ar kafijas krūzi un savādāku dienas sākumu nemaz nevar iedomāties ! Arī es esmu viens no tiem, bet uzzinot, ko iespējams satur kafija, kura pieejama veikalos, man kaut kā vairs nebija vēlēšanās to turpināt dzert ! 
Uzmanies, ka pats sev nezinot, nepaliec par kanibālu, jeb ko satur e-viela HEK 293 ?  Tiem, kuri jūtas līdzīgi,varu ieteikt lielisku un ļoti veselīgu alternatīvu – cigoriņu, vai miežu kafiju. Daudziem šī garša ir pazīstama no bērnības, bet ne visi zina, cik veselīgi ir šie brīnišķīgie dzērieni !

Cigoriņi ir populārs un Latvijā bieži sastopams augs, jūs noteikti to esat redzējuši ceļmalā,  grāvmalā vai ūdenskrātuves krastā. Cigoriņi zied visu vasaru, tiem ir gaišzili ziedi, kas aug tuvu stiebram. Šim augam patīk mitrs laiks, tāpēc tas ļoti labi jūtas Baltijas valstīs. Cigoriņi (lat. Cichorium) ir asteru dzimtas lakstaugs. Pārtikā galvenokārt izmanto parasto cigoriņu (lat. Cichorium intybus) - daudzgadīgu lakstaugu ar garu, gaļīgu sakni, kas var sasniegt garumā 1,5 m. Mums šī auga lielākā vērtība slēpjas tieši saknē, jo tur atrodas visvairāk derīgo vielu.

Ķīmiskais sastāvs
Cigoriņa sakne sastāv no inulīna (50-60%), ko diabētiķi izmanto kā dabīgu cukura aizvietotāju. Tā ir bagāta arī ar olbaltumvielām (3,6%), taukiem (0,3%), slāpekli nesaturošām ekstraktvielām (15,4%), kā arī ar organiskām skābēm, miecvielām, fruktozi, pektīnu, A,B,C vitamīniem, folijskābi un citām vielām.

Iesala ekstrakts, miežu kafija ir ieteicami bērniem un tiem, kuriem ir problēmas ar kuņģi, jo šajos produktos nav kofeīna. Es personīgi izvēlos Tukumā ražotos produktus un jāatzīst, ka nejūtu ne mazāko vajadzību pēc klasiskās kafijas !


Lai Jums burvīga pēcpusdiena ar garšīgu un veselīgu kafiju (heart) 
Komentāri (0)  |  2015-09-07 02:06  |  Skatīts: 929x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ