Saprāta evolūcija.




Kritiskā masa -
Vai mēs, kā globāla sabiedrība, varam pietiekoši ātri izmainīt savu uzvedību? Jā, pastāv ļoti liela varbūtība, jo nav tādas, nepieciešamības izmainīt visu uzreiz un vienlaicīgi. Šeit jārunā par kādu konkrētu kritisko masu. Mēs nezinām tieši cik cilvēkiem būtu jāizmainās, lai kāda ideja iegūtu atbalstu un sāktu izplatīties, bet pastāv nenoliedzams fakts, - kad cilvēki sāk domāt un uzvesties savādāk, tas sāk atspoguļoties arī apkārtējā vidē un tādā veidā notiek idejas izplatīšanās. Zinatnieki ir atklājuši, ka, ja kādu ideju atbalsta vismaz 10% cilvēku, tad beigu beigās, šo ideju sāk atbalstīt visi parējie. Interesanti, ka šī fenomena matemātiskais modelis uzrāda spontānu lēcienu – ja ideju atbalsta mazāk, nekā 10% sabiedrības, tad redzama idejas izplatība nenotiek, bet, ja ideju atbalsta vairāk par 10% sabiedrības, tad šī ideja sak izplatīties ar meža ugunsgrēka ātrumu!

Zinātnieka komentārs: „Es nedomāju, ka šādas pārmaiņas pirmkārt notiks ar visiem valstu līderiem, vienalga, vai tie būtu politiskie, vai uzņēmējdarbības līderi. Es domāju, ka vienmēr ir izņēmumi un starp viņiem ir arī ļoti apgaismoti politiķi un uzņēmēji, bet kopumā šie cilvēki ir ļoti saistīti ar pastāvošo sistēmu un viņi baidās no pārmaiņām, jo viņu personīgā biznesa, panākumu un bagātības pamats balstās nepieciešamībā šo sitēmu saglabāt. Tas nozīmē, ka izmaiņām ir janak no citurienes! Es tieši tāpat arī nedomāju, ka šīs izmaiņas nāks no ļoti nabadzīgu cilvēku puses, kuri sastāda ap 2 miljardiem pasaulē un, kuru vienīgā rūpe ir kā izdzīvot – kā pabarot bērnus, kur dabūt pārtiku, pajumti, apģērbu, darbu, veselības aprūpi, tātad – apmierināt pamatvajadzības. Tieši tāpat mēs nevaram gaidīt, ka izmaiņas atnāks no 200-300 miljoniem ļoti bagātu, valdošās klases cilvēku! Šīm pārmaiņām ir jānāk no tās sabiedrības daļas, kura atrodas starp šiem diviem sabiedrības slāņiem, no tiem, kuriem ir izvēle un kuri kļūst no tiesas norūpējušies par sabiedrības stāvokli un, kuri zina un saprot, ka IR KAUT KAS JĀDARA. Un mūsu cerība ir, ka tādi ļaudis beigu beigās sāks parādīties ar vien vairāk!



Saprāta evolūcija-
Man liekas, ka svarīgākais ir izdomāt, kā lielākajam vairumam cilvēku likt saprast, ka sociumā mēs visi esam viens veselums. Ir jāizmaina mūsu vide tādā veidā, lai mēs atbalstītu un cienītu viens otru un mūsu vērtību sistēmā ir jāatspoguļojas tam, ka mēs nevaram ilgāk palikt konkurences pozīcijās un tajā psihiskā saprāta līmenī, kurā gadsimtiem ir dzīvojušas paaudžu paaudzes pirms mums. Ja visi apkārtējie turpinās uzturēt šo egoismu, tad mums jo grūtāk būs no tā izkļūt. Bet, ja mēs radīsim vidi, kurā atradīsim sevī vīrišķību dot un visādos veidos to atbalstīsim un uzteiksim, tad, es domāju, mēs daudz ātrāk nonāksim pie tāda domāšanas veida, kurš tendēts uz atdevi. Šodien mēs varam vērot visu galveno sociālo institūciju – ekonomikas, politikas, izglītības, veselības aizsardzības - visu galveno pasaules struktūru noārdīšanos. Tādā veidā pārmaiņas ir gaidāmas visos līmeņos un jāsāk būtu no izglītības, jo zināšanas, kuras ir atvedušas mūs pie tā, kas mēs esam un kur esam nonākuši, ir pārvērtušās par arhaisku māņticību, kura vairs nespēj nodrošināt mūsu izdzīvošanu. Mums ir jaaiziet no vecajām iesīkstējušajām pasaules uztveres dogmam, kuras ir atvedušas mūs šajā stāvoklī. Ir jāpārraksta mūsu pārliecības no jauna, lai varētu veikt būtisku soli uz priekšu. Un jādara tas mums ir ar jaunu apziņu, jaunu enerģiju un jaunu sapratni par to, kur mēs gribam nonākt! Tieši tāpēc mums tik ļoti ir jāizmaina izglītības sistēma. Tikai iedomājieties, ja mēs varētu pilnībā izmainīt mūsu vidi – kā būtu, ja mums ar mākslas, izklaides, reklāmas palīdzību, pastāvīgi iegalvotu, ka mēs visi esam viens ar otru saistīti vienā veselā sistēmā? Kā tad izskatītos mūsu pasaule? Kā tad jūs attiektos pret visiem citiem cilvēkiem šajā sistēmā?



Pamatideja-
Pamatidejas pamatdoma ir iedomāties cilvēci kā nebeidzamu, izklātu audumu, kur es esmu savienots ar jums un jūs ar citiem un tie atkal ar nākamiem un tā līdz bezgalībai. Jūsu rīcība ietekmē citu cilvēku jūtas un rīcību, kas izplatās ar vien tālāk un tālāk un tālāk. Ja jūs teiksiet cilvēkiem, ka viņu rīcība neietekmē nevienu citu cilvēku, viņi neko nedarīs, bet, ja jūs pateiksiet viņiem, ka ikviena cilvēka rīcība ietekmē tūkstošiem citu cilvēku, cilvēki sāks izmainīt savas dzīves. Man liekas, ka tieši tāpēc mums ir ļoti svarīgi zināt kā un kapēc mēs esam saistīti viens ar otru. Domājoši cilvēki ir spējīgi ieraudzīt iespējas, tāpēc mums jārīkojas kopīgiem spēkiem. Sākumā mums jāveido divu cilvēku dialogi, tad jāveido attiecības, tad šīs attiecības jāpārnes uz ģimeni, kaimiņiem, mikrorajonu, pilsētām, valstīm un pa visu pasauli. Sabiedrībai ir jāsāk apzināties, ka to nav iespējams izdarīt pa vienam. Būtībā, ir ļoti vienkārši noteikt, kas mums būtu jādara – cilvēkiem tikai jāierauga labums, ko tie gūs no kopīgas sadarbības un kādas materiālas un garīgas nelaimes tos sagaida, ja viņi no tā atteiksies. Nav šaubu, ka visas nelaimes uz pasaules notiek mūsu nesaliedētības, jeb atsvešinātības dēļ. Mēs stāvam krustcelēs un mūsu liktenis ir atkarīgs no akla gadījuma gribas. Mēs atrodamies tādā punktā, kad cilvēces liktenis ir atkarīgs no tā kā mēs domājam, kādus lēmumus pieņemam un ka rīkojamies šodien. Apzināšanās un atmoda – tie ir atslēgas termini. Mums ir iespēja izmainīt šo situāciju un mums jāsaprot, ka mums nav izveles. Mums ir jārada pārmaiņas. Tās jau notiek, jautājums slēpjas vien tajā, cikiem no mums tās būs kaut kas negaidīts un neizbēgams, vai mēs būsim spējīgi adekvāti rīkoties, vai kļūsim par pārmaiņu upuriem? Otra iespēja ir – paredzēt tās un piedelīties šajās brīnišķīgajās izmaiņās, kuras atvedīs cilvēci pie labākas nākotnes un šis ir tieši mūsu paaudzes bezprecedenta uzdevums!





Visu filmu skatieties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=trS61UedeLU

Komentāri (0)  |  2016-10-11 16:21  |  Skatīts: 2015x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ