Korupcijas anatomija.


-Volfa kungs, man laikam jānoformulē jautājums savādak. Mēs ko, tiešām esam tik naivi? Mūsu ekonomiskā sistēma ir nepārtraukts pieaugums, tāpēc no kara nekādi nav iespējams izvairīties. To taču vajadzētu saprast!
-Šai sistēmai ir izdevies apmanīt cilvēkus un novirzīt tos no patiesības, jo šodien ir ļoti grūti saskatīt visas šīs saistības. Tas tačuu nemaz nav tik viegli, piemēram, ja mēģināt izskatīt Grieķijas trijnieku – viss, ko viņi dara, tas ir rada labvēlīgus apstākļus bankām un pievāc parasto iedzīvotāju naudu, bet mehānismi ar kuru palīdzību viņi to dara nepavisam nav vienkārši! Bet cilvēkiem visu laiku tiek iestāstīts, ka tās ir palīdzības programmas, kuras viņi realizē. Ja jūs man iedosiet 3.minūtes laika ....
-Ja lūdzu!
- Lai saprastu kā šis trijnieks strādā, vajag iedomāties kādu mazu ciematiņu kaut kur uz planētas zeme. Pieņemsim, ka šim ciematiņam ir nepieciešama jauna padomes ēka. Šī ēka izmaksās 100 000$ un pienemsim mērs būs tas, kurš būs pilnvarots ar to nodarboties. Viņš iet uz banku un saka, ka viņiem vajag 100 000$, lai uzceltu jaunu ēku, mums ir 50 000, vai jūs lūdzu varētu mums iedot kredītā vel 50 000$? Banka saka jā, mēs to izdarīsim un mērs iet pie celtniekiem un tie saka labi, mēs to izdarīsim, bet sākuma ieliksim katrs sev kabatā 25 000$. Tad mērs iet pie padomes un saka, mēs to izdarīsim, bet mums būs nepieciešami 150 000$ un vietējā padome pieņem to kā ir, jo viņi tik labi neorientējas ekonomikā. Un atlikušie padomes locekļi arī piekrīt tam tieši tā pat kā tam piekrīt visi planētas iedzīvotāji. Un tad mērs ar celtnieku iet uz banku un saka, ka nu jau viņiem vajadzēs 150 000$, bet banka saka, nekā nebija, mēs visu redzējam, jūs esat korumpēti un mēs jums neko nedosim. Tad tie iet uz citu banku un arī tur viņiem atsaka ... Un tālak seko pats interesantākais, tad viņi iet uz SVF (starptautiskais valūtas fonds), vai griežas pie trijnieka un trijnieks viņiem neatsaka, jā protams, mēs jums iedosim naudu, tikai ar vienu nosacījumu, mēs jums aisūtīsim trīs cilvēkus un viņi visu apskatīs un tad pateiks jums noteikumus. Un tad tie trīs aizbrauc, visu apskata, iet pie mēra un celtniecības kompānijas priekšnieka un saka: jums katru trešdienu notiek tirgus, kur cilvēki pārdod savus izaudzētos augļus, dārzeņus un gaļu, tad nu lūk, no šodienas viena vieta šaja tirgū ir rezervēta vienai lielai amerikāņu kompānijai, kura ražo partiku un gaļu! Tas ir pirmais nosacījums. Otrais nosacījums – jums ir neliela krājbanka šeit ciematā, kura dod kredītus un apkalpo jūsu iedzīvotāju kontus ... - tagad blakus stāvēs neliela „Goldman Sachs” bankas filiāle. Trešais nosacījums – jūsu aka, kura atrodas ciemata vidū, tagad tiks privatizēta. Jau tālāk šis trijnieks jums teiks: tagad jūs uzrakstīsiet mums piedāvājumu, kurā piedāvāsiet mums nopirkt šīs trīs lietas. Tad mērs un celtniecības firmas direktors izpilda šos nosacījumu. Un kas tad notiek? Atverās „Goldman Sachs” filiāle, kura piedavā īpaši izdevīgus nosacījumus klientiem, kā rezultātā vietējā krājbanka pec 3 mēnešiem bankrotē! Tagad visa ciemata finanses pieder „Goldman Sachs”. Nakošās izmaiņas notiek tirgū, kur tagad tirgojas amerikāņu kompānija, kura piedāvā produktus par stipri lētāku cenu, kā rezultāta vietējie fermeri tiek iznīcināti. Finalā ļauds konstatē, ka akā ūdens arī vairs nav par brīvu ... Tieši tā viņi iznīcināja visu Āfriku, kur agrāk ļaudis pilnībā nodrošināja sevi ar pārtiku.
-Tas taču ir visīstākais terorisms! Tā ir krāpniecība!
-Un tad atnak ļaudis un piedavā palīdzības programmas ... es to saucu par neoliberālo fašismu!


Komentāri (0)  |  2017-10-16 18:12  |  Skatīts: 1772x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ