Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (8) Anālais vektors, jeb skolotājs, vēsturnieks, zināšanu glabātājs.


„Mūsu tēvi un vectēvi dzīvoja pareizi”» - anālā cilvēka sajūtās, pasaule degradē. Vis, kas bija agrāk, ir labāks par to, kas ir tagad. Jo tālāks kāds notikums noticis pagātnē, jo priecīgāks un labāks tas liekas.

 

Raksturīgākie izteicieni:

Viss jaunais – ir labi aizmirsts vecais.
Atkārtošana – zināšanu māte.
Mūžu dzīvo – mūžu mācies!

 

Vispārīgais raksturojums:

Skaits populācijā 20%.
Arhetips: Informācijas nodošana (uzkrātā pieredze) nākamajām paaudzēm par medībām un karu.
Loma sugā: miera laikā – alas, uguns un pavarda sargātājs, sargā sievietes un bērnus, kamēr ādas vektora mednieki savannā medī mamutu.
Kara apstākļos – aizmugure.
Komforta krāsa – brūna, purpura.
Komforta ģeometrija – kvadrāts.
Novietojums kvartelī – iekšējā kvarteļa laika daļa, intraverts.
Domāšanas tips – sistēmisks.

 

Arējās pazīmes

Konstitūcija maza auguma, drukns, ar noslieci uz lieko svaru (palēnināts metabolisms). Bieži vien ir problēmas ar kājām, ir tendence uz greizo, vai plakano pēdu. Gaita – var ejot šūpoties, vai gāzelēties. Sejas vaibsti plati. Zods konkrēts, masīvs, bieži sašķelts. Vīrieši agri var ciest no plikpaurības, mīl audzēt bārdu.
Sievietes izvēlas frizūru copi, izvairās no augstiem papēžiem. Ārpus mājas vīrietis cenšas izskatīties solīdi un vīrišķīgi. Ārējais izskats – nevainojams, visas pogas aizpogātas, akurāts. Apavi vienmēr spīd un laistās. Mājās patīk staigāt čībās un halātos. Mīļākais žests – berzēt plaukstas vienu gar otru. 

 

Psihes īpatnības

Iesīkstējusi, neveikla, bremzējoša psihe.
Psihi varētu salīdzināt ar čugunu: ciets (spītīgs, principiāls) un tai pašā laikā trausls (neliecās, bet uzreiz lūzt).
Principialitāte.
Ir gribasspēks.
Palēnināta, bet pamatīga zināšanu apguve.
Emocionālā stabilitāte.

 

Dzīves vērtības

Māja. Komforts. Ģimene. Bērni. Laulība. Draudzība.
Uzticība. Uzticēšanās.
Patiesība. Taisnīgums.
Cieņa pret vecākiem cilvēkiem. Tradīciju ievērošana, rituālu pildīšana. Kvalitāte.

 

Personības īpašības

Perfekcionisms.
Spēja „nosēdēt” vienā vietā, centība, paklausība, izpildība, akurātums, uzticamība, pacietība.
Uzticība.
Stūrgalvība, uzstājība, stingrums.
Secīgums.
Taupība.
Pedantiskums.
Godīgums. Patiesīgums. Taisnīgums. Tiešums.
Konservatīvisms.
Neuzticēšanās.
Neizlēmība.

Ļoti augsts seksuālais potenciāls, tai pašā laikā ļoti sarežģīta seksualitāte. Tieši pateicoties seksuālajai neapmierinātībai, anālajā vektorā attīstās dažāda veida sadisma formas, kas var izpausties kā fiziski, tā verbāli, kā arī kopā.

 

Runas īpatnības

Runā lēnām. Stāsta sīki, detalizēti, apraksta, ļoti nepatīk kad pārtrauc. Ja cilvēku ar anālo vektoru pārtrauc, viņš apstājas runāt un skatās ar pārmetumu sejā un neviennozīmīgi klusē un ... sāk stāstīt visu no sākuma. Ir nosliece visu atkārtot.  Katrā medus mucā, vienmēr piemetīs pa kādai karotītei darvas: „Jūs visu esat pareizi izdarījuši, BET .. tikai tur nav tas un šeit ne tā”.

„BET" – tas ir obligātais vārds anālā vektora sarunvalodā, kā savdabīga darvas karotes porcija, kuras lielums atkarīgs no vektora psihiskās realizācijas stāvokļa. Pie nepietiekamas vektora attīstības pakāpes, vai nepietiekamas realizācijas, darvas karote pārvēršas par kausu, spaini, jeb reālu verbālo sadismu. 

Strīdnieks, kritiķis, vai nomelnotājs – atkarībā no stāvokļa. Mīl baidīt, pastāstīt kādu šausmu stāstu no dzīves.

Kad anālā vektora cilvēka sarunvalodā bieži iezogas „tualetes” tēmas, un humora izjūta tā vien rezonē uz „anālo humoru”, tad tas liecina par attiecīgām frustrācijām.
Neuzticas cilvēkiem: "jūs mani te neapvedīsiet", "zinu es jūs visus"...
Mīļākā anālā tēma: "Kur mēs ejam??!" (Куда мы катимся?!)                                    

Kā vēl viens anālā vektora runas marķieris ir vārds „aizvainojums, apvainoties, uc..”. Jūs neapvainojieties uz mani, BET ...”, „Vai es jūs neaizvainoju?” ... – tātad, viss ap apvainošanās tēmu.

 

Dažas uzvedības īpatnības

Par viņu saka – labs, kārtīgs cilvēks, pret visiem izturas ar cieņu. Cilvēks ar anālo vektoru vienmēr tiecas būt labākais. Ja attīstība noris normāli, viņš parasti ir labākais skolnieks klasē, teicamnieks, labākais darbinieks kolektīvā. Visu dara lēnām, bet no sirds un pamatīgi. Viņiem ir fenomenāla atmiņa.                                              

Uzticams draugs, uzticīgs vīrs – „aiz viņa kā aiz mūra sienas”. Uzticams, izpildīgs darbinieks. Anālais cilvēks ir „vīrs un vārds”. Pateica – izdarīja. Viņu sakāmvārds: „Vecis pateica – vecis izdarīja!”

Visas darbības vienmēr tiek veiktas stingri noteiktā secībā un nekad savādāk. Vienmēr noved visu iesākto līdz galam, līdz punktam, bet ir nosliece svarīgas lietas atlikt uz rītu. Vienmēr pirms uzsākt kaut ko, grūti savākt domas un spēkus. Stresa situācijās, kad zibenīgi jāpieņem ātrs lēmums un jāizvēlas viens no daudziem variantiem, nereti iekrīt stuporā*. (šoka reakcija – pilnīgs sastingums, nomāktība, ko izraisa īslaicīga, spēcīga iedarbība uz psihi.) Nav nosliece uz patstāvīgu lēmumu pieņemšanu, ir vajadzība pēc padomiem, ieteikumiem, ar lielu uzticēšanos ņem vērā laikā pārbaudītu iepriekšējo pieredzi. Ciena autoritātes.

Pie normālas attīstības, anālā vektora bērns izceļas ar absolūtu paklausību. Ja tāds bērns tiek nepareizi audzināts, tas kļūst ļoti stūrgalvīgs.

Šim bērnam ļoti nepieciešama mammas beznosacījumu mīlestība. Ja bērns šo mīlestību nesaņem, tad pēc tam visu mūžu nodzīvo ar dziļu aizvainojumu uz mammu. Ja mamma šo beznosacījuma mīlestības vajadzības apstākli sāk izmantot, tad šādam bērnam attīstās „labā puisēna” komplekss.

Taupīgs attiecībā uz naudu un mantām. Principiāls un godīgs. Svešu mantu nekad nepaņems – man svešu nevajag, bet arī savu neatdošu. Ar aizdomām skatās uz visa veida labdarību no svešu cilvēku puses – kukuļus neņem un arī nedod. Savu naudu vienmēr tērē ar prātu. Veikalā vienmēr pērk tikai to, pēc kā atnācis. Mēnesī tērē tik daudz naudas, cik ieplānojis.                                                                            

Vienmēr visu cenšas saprast līdz pēdējam sīkumam, vissmalkākajās detaļās. Visā tiecas uz sistematizāciju, kārtību un tīrību. Visur viņam ir kārtība – gan domās, gan lietās. Mājās ideāla tīrība, katru nedēļu taisa ģenerāltīrīšanu. Viss salikts pa plauktiņiem, atvilktnītēm, kastītēm. Viss ir savās vietās, parakstīts un apzīmēts. Burciņā ar uzrakstu „cukurs” ir cukurs un burciņā ar uzrakstu „milti”, ir milti. Anālais cilvēks ir speciālists informatīvā materiāla apstrādē un sakārtošanā, nevainojams klasifikators, sistematizators.; viņam ir fenomenāla atmiņa, augsta erudīcija. Bieži vien atsaucās uz autoratitīviem pagātnes domātājiem, ar noslieci citēt fragmentus.     Anālā vektora cilvēkam visam ir jābūt taisni un kvadrātaini. Piekārtos gleznu pie sienas, tai jābūt paralēli grīdai un griestiem, pamanīs vismazāko neprecizitāti, karotīte uz galda stāv šķībi, tā arī jāpiekārto.

Ļoti stipra pieķeršanās pagātnei. Fiksācija savā pirmajā pieredzē, lai kādā jomā tā arī būtu: pirmā draudzība, pirmā mīlestība ... Cilvēki ar anālo vektoru ir savas pirmās pieredzes ķīlnieki: „vienreiz un uz mūžu, līdz nāvei”, it visā. Tieši viņi ir tie, kuri kļūst par nelaimīgas mīlestības upuriem – nesaņemot pretmīlu, cieš, mocās, bet sākt jaunas attiecības nevar.

Šis cilvēks ir uzticīgs ne tikai attiecībās, bet arī lietā. Anālā vektora cilvēks glabā mantas, bet ne tā kā ādas vektors, lai ekonomētu, bet kā piemiņu par pagājušo – „tā ir dārga piemiņa man”, viņš saka. Nosliece uz nostaļģiju – „agrāk zāle bija zaļāka, sniegs baltāks, ūdens slapjāks.” Stingri ievēro visas tradīcijas un rituālus. Ar aizdomām skatās uz visu jauno. Dod priekšroku laika pārbaudītām vērtībām.  Patīk pie dabas, uz laukiem un mīl visu dabīgo, izaudzēto, ar savām rokām izgatavoto. 

Nerealizētā stāvoklī anālā vektora cilvēks bieži apvainojas un ir atriebīgs. Pirmais aizvainojuma signāls ir atkārtoti pārmetumi – „Kā tu varēji tā ar mani izrīkoties!?”, vai „Nu kā tev nav kauna?!” ... Ja šajā posmā viņš nesaņem kompensāciju – sirsnīgu atvainošanos no pāri darītāja puses, var ķerties pie aktīvām darbībām – atriebības.
Tikai anālajā vektorā pastāv tādi smagi stāvokļi kā apvainošanās, atriebība, un tikai anālajā vektorā var būt stabili sadistiski scenāriji.

Vardarbība, sadisms – tā visa ir seksuālā neapmierinātība un stresa reakcija anālajā vektorā. Tā ir atsevišķa liela tēma.

 

Realizēts vektors mūsdienu pasaulē

Profesionālis, speciālists, meistars – zelta rokas. Profesionālajās jomās priekšroku dod šādām profesijām: skolotājs, pasniedzējs, audzinātājs, vēsturnieks, arheologs, rakstnieks, antikvārs, bibliotekārs, ķirurgs, zobārsts, galdnieks, amatnieks, kokgriezējs, katalogu, enciklopēdiju, vārdnīcu sastādītājs, analītiķis-informators.

 

Anālais vektors neirozē

Patoloģiski nekārtīgs. Anālais neirotiķis rada sev apkārt netīrumus – visur drupačas, ēdiena atliekas, papīri, iepakojumi, īsāk sakot, atkritumu saturs.
Homoseksuālisms un pedofilija ir galēji frustrēta anālā vektora neiroze. Cilvēks, kurš radīts būt ideāls skolotājs, apmācīt un attīstīt jauno paaudzi, neirozē realizējas sev pretēji.
Tieši tas pats notiek arī attiecībās ar citiem cilvēkiem – kur vien neparādās anālais neirotiķis, visur ap sevi rada psiholoģiskus atkritumus, psiholoģiski maitājot cilvēkus sev apkārt.

 

Aizraušanās

Kolekcionēšana, makšķerēšana, vasarnīca.
Suņu audzēšana. No mājdzīvniekiem vienmēr dos priekšroku sunim: suns ir cilvēka labākais draugs! Mīļākais sporta veids – velobraukšana, airēšana, peldēšana. Bet tomēr, ja jāizvēlas atpūtas veids, labāk izvēlēsies pasīvu mājās sēdēšanu. Patīk lasīt grāmatas (pirmkārt jau vēsturiskas), no rītiem regulāri pārskata avīzes, klausās jaunākās ziņas. Mīļākais laika pavadīšanas veids vīriešiem – ar draugiem un alu pirtī. Sievietes (dažreiz arī vīrieši) nodarbojas ar rokdarbiem – adīšana, tamborēšana, izšūšana, mezglošana, mežģīnes. Audzē istabas puķes. Patīk likt puzles un minēt krustvārdu mīklas. Amatieru diskusiju klubu dalībnieks.

 

Atslēgasvārdi:

Ieteikumi!
Profesionāļi iesaka!
Praksē pierādīts!


 

Saistītās tēmas:

Kur rodas mūsu vēlēšanās ?

Melnā strīpa mūža garumā, vai kā pārvarēt dzīves scenāriju, kurš vērsts uz mūžīgo neveiksmi?

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (1) - skaņas vektors

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (2) - redzes vektors

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (3) - ādas vektors

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (4) - uretrālais vektors, jeb cilts VADONIS

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (5) - ožas vektors, jeb "totālā kontrole"

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (6) - orālais vektors, jeb vadoņa kreisā roka.

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (7) Muskuļu vektors, jeb fundamentālā dzīvās vielas masa.

Komentāri (0)  |  2018-10-05 05:46  |  Skatīts: 2161x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ