Vai cilvēki tiešām tā varētu aizvainot, tā mocīt viens otru, ja zinātu, ka ir viens vesels?
-Kāpēc tie, kas ir iemīlējušies skatās zvaigznēs? Kāpēc viņus tā vilina debess un kāpēc tā paveras viņiem kā durvis, aiz kurām slēpjas bezgalīga, noslēpumaina pasaule? Kāpēc jau no bērnības mēs redzam sapņos, ka lidojam, bet vaecumā - krītam, mērķtiecīgi krītam? Kāpēc sapņos mēs pilnīgi brīvi runājam absolūti svešās valodās? Kāpēc mēs tēlaini redzam brīnumainus kalnus un ielejas, neiedomājamas celtnes un pilsētas, kuras nekad neesam redzējuši, bet kuras liekas tik pazīstamas ...? Kāpēc? Un jūtas? - spilgtas, karstas, brīnišķīgas ..., par kurām mēs aizmirstam dienā! Vai jums ir gadījies atpazīt cilvēkus, kurus jūs nekad agrāk neesat redzējuši? Atpazīt kā senus paziņas, pēc kustības, pēc smaržas ... un vārdi, kuri ir vērsti mums, bet kurus neviens nav teicis ... no kurienes tie? Tie ir mums asinīs! Ja tā visa nebūtu, tad pa vienu šo mazo dzīvi, mēs dzimstam un mirstam desmutiem reižu vairāk, nekā daudzi citi ļaudis. Sakiet, kas tas ir? Vai tās ir fantāzijas? Vai tas nav vairāk, kā vesela dzīve. Mēs nogalinām tos.
-Pagaidiet, es ne visai labi jūs saprotu. Ja iedomāties, ja iztēloties, ka tas tiešam tā ir ...
-Tas tiešam Tā ir, Aleksandra! Jūs paskatieties uz cilvēkiem, vai tiešām viņi tā varētu aizvainot, tā mocīt viens otru? Ja viņi zinātu to, ja viņi zinātu, ka viņi ir viens vesels, ja viņi atcerētos ...
-Vai tiešām viss būtu savādāk?
-Visas mūsu nelaimes ir īslaicīgas. Bērni, mūsu mazbērni, mazmazbērni ..., viņi sapratīs, viņi atmetīs visu niecīgo, un viņi mīlēs viens otru!
-Visi?
-Visi! Es jums apsolu – visi!
-Saša, es daudz esmu strādājis, man ir ļoti strukturēta teorija. Es apgalvoju, ka visas mūsu slimības rodas no tā.
-Kādas, vai garīgās?
-Nē, garīgās, tas pats par sevi saprotams, - fiziskās! Jūs ievērojat, ka cilvēki slimo nemitīgi, no dzimšanas līdz pat pašai nāvei. Tas taču ir pretdabiski! Skudra, krokodils, vai jebkurš cits dzīvo blakus, bet nav pakļauts šādām dīvainām un nebeidzamām slimībām.
-Jūs uzskatāt, ka tas ir savstarpēji saistīts?
-NEAPŠAUBĀMI!!!

/fragments no filmas "Faratjeva fantāzijas"/

Komentāri (0)  |  2017-01-13 06:36  |  Skatīts: 2145x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ