ASV statistika cietumnieku skaita ziņā, pat biedram Staļinam bija nesasniedzama!


Vācu žurnālista Peter Haisenko intervija ar vācu režisoru - dokumentālistu Michael Friedrich Vogt.


-Atgriezīsimies sākumā pie oligarhiem. Man šajā sakarā ir ļoti skaidrs viedoklis. Oligarhi varēja uzrasties tikai pēc 1992.gada, jeb precīzāk, pēc Padomju savienības sabrukuma. Visi austrumu oligarhi ir cilvēki, kuri ļoti īsā laika posmā sev sarūpēja ievērojamu materiālo stāvokli. Protams, ka tas nevarēja rasties ne no kurienes. Viņiem bija nepieciešams kaut kā atbalsts un šo atbalstu viņi saņēma no rietumiem, citādi viņiem nekas nebūtu iznācis! Tātad tā ir Jeļcina, Hadarkovska (Godmaņa, Šķēles) ēra, arī Ņemcovs, pie kura mēs vēlāk vēl atgriezīsimies.

-Vai viņš arī pieskaitāms pie oligarhiem?
-Nē, viņš pieder pie Jeļcina komandas. Viņš vispār pretendēja uz posteni, kuru tagad ieņem Putins.

-Atgriežoties pie oligarhu tēmas, protams, tas ir tikai loģiski, ka komunisma laikā nevarēja būt oligarhi. Tie ir postpadomju laika produkts. Tie ir Jeļcina ēras produkts, kura bija, es teiktu korumpētības un pilnīgas atkarības no rietumiem kalnagals. Tā bija ēra, kurā iezīmētais politiskais ceļš tika paredzēts valsts novājināšanai, lai to pilnībā varētu izmantot rietumu interesēs.
-Valsts jau tā bija pietiekoši izlaupīta, kas arī bija iemesls PSRS sabrukumam. Tas pats attiecas arī uz Ukrainu, (Latviju un citām bijušajām postpadomju bloka valstīm), tikai tām nepaveicās, jo tās nedabūja savu Putinu. Bet Krievijai savs Putins parādījās un viņš apstādināja šo valsts izpārdošanu. Starp citu, tā ir tā pati izpārdošana, kura Vācijā jau sen ir pabeigta – 90% svarīgāko fonda DAKS objektu pieder Ziemeļamerikas investoriem. Un tieši to gribēja izdarīt arī ar Krieviju, bet Putins pateica: „stop, pietiks!”. Hodarkovski arestēja divas nedēļas pirms koncerna „Yukos” iespējamās pārdošanas ASV korporācijai „Ekson”, un tad šodienas GAZPROMs būtu EKSON rokās un Krievija būtu palikusi bez ienākumiem valsts budžetā. Tās ir tādas lietas, kuras ar mums ir jau praktiski paveiktas. Jo kāpēc tad mūsu sociāli orientētā tirgus ekonomika jau ir praktiski sabrukusi? Pirmkārt jau tāpēc, ka vietējās vācu kompānijas vairs nepieder vāciešiem, bet ārzemniekiem. Jo ja man pieder kāds uzņēmums ārzemēs, tad mani neinteresē kā iet tās valsts iedzīvotājiem, uzņēmuma strādniekiem, kāda kvalitāte ir produktiem, kādas izejvielas (e-vielas, gmo, utml) lietot, bet es gribu saņemt tikai ienākumus. (Arī Latvijā - Laima, Latvenergo, uc uzņēmumi, kuri vēl nav iznīcināti.). Un tieši tas ir paveikts ar mūsu ekonomiku, mēs redzam kā ar katru gadu pazeminās vidējās algas, darba stundas pagarinās. Negaidīti cilvēkiem ir jāsāk strādāt divos, trijos darbos. Tieši tas pats notika ASV 60-to gadu beigās, 70-to sākumā. Un tādai jātop visai pasaulei. Tas ir lielisks modelis, tikai ne priekš mums!

-Tas taču ir tieši tas, ko saka Putins šai sakarā. Viņš saka konkrēti: „ Mēs varam novērot rietumu norietu visās sfērās.”. Un tas ir tas, ko viņam kā atbildīgam savas tautas, savu krievu cilvēku, savas valsts priekšstāvim nav obligāti jādara. Tas taču ir vairāk, nekā likumīgi!
-Tieši tā! Un kad es redzu, ka mums visu laiku saka, ka mums jābūt stipriem pret Krieviju, mums jāparāda spēks un tā tālāk, tāpēc, ka mums esot jāaizstāv mūsu rietumu vērtības, tad man šeit ir jāsaka, ka tieši Krievija, precīzāk Putins ir tas, kurš aizstāv mūsu rietumu vērtības šodien. Jo mēs to vairs paši nedarām, mēs esam jau padevušies! Mēs pieļaujam, ka kaut kādi bezpilotnieki katru dienu nogalina desmitiem cilvēku, mēs jau vairāk nekā 10 gadus skatāmies kā Guantanamā cilvēki bez tiesas un izmeklēšanas sēž cietumā. Mēs vienkārši noraugāmies uz to un neko nesakām. Tas taču ir smieklīgi, kur tad ir tās vērtības, kuras mēs tik ļoti gribam aizstāvēt, it kā no Krievijas? Te taču var uzvārīties no dusmām!

-Starp citu, par rietumu vērtībām. Tu varbūt to nosauksi par lētu joku, ja vien tas nebūtu tik šausmīgi. Kurā pasaules valstī cilvēki visvairāk sēž cietumā?
-Šī ir lieliska tēma, šeit mums ir paši svaigākie skaitļi. Tie ir vienkārši neticami. Lieta tāda, ka ASV daļa pret visu pārējo pasauli aizņem aptuveni 4%. No visiem pasaules iedzīvotājiem, tikai ASV cietumos sēž 25% no tiem. Tātad, 25% pasaules ieslodzīto sēž cietumos ASV. Tas nozīmē, ka ASV uz vienu iedzīvotāju ir 6 reizes vairāk ieslodzīto, nekā jebkurā citā pasaules valstī. Lūk, tāds ir mūsu rietumu vērtību etalons. Vai mēs gribam, lai arī pie mums tā būtu?

-Tas nozīmē, ka katram trešajam amerikānim ir sodāmība?
-Jā, jūs tikai iedomājieties, katrs trešais amerikānis ir sodīts! Bet tas vēl nav viss, ir kāda detaļa, kurai parasti neviens nepievērš uzmanību. Ja tu ASV esi bijis sodīts, tu zaudē tiesības balsot vēlēšanās. Lai šīs balss tiesības atgūtu, tās ir jānopērk un tas maksā atkarībā no štata, līdz 10 000$. Un tagad iedomājieties, ja 30% amerikāņu ir sodāmības, cik no tiem atsakās maksāt šos 10 000, ja viņiem jau tā ir pilnīgi vienalga kas atrodas valdībā?

-Jā, tas ir tieši tas, uz ko es Vācijā negribu tērēt naudu, ja tik un tā ir vienalga, ko vēlēt, vai nevēlēt, tas nekādu lomu vispār nespēlē. Bet atgriežamies pie Amerikas. 25% visu pasaules ieslodzīto sēž ASV, tas taču ievērojami apsteidz pat biedru Staļinu!
-Jā, taisnība, pat Staļinam neko tādu realizēt neizdevās! Protams, tik daudzi nesēdēja cietumos, jo viņš lielu daļu iznīcināja uzreiz, bet viennozīmīgi, ASV statistika Staļinam bija nesasniedzama.

-Tad sanāk, ka tas, ko mēs te izplatām, tā informācija par tā saucamajām rietumu vērtībām, to visu mēs varam nosaukt par klaju cinismu?
-Jā, katrā ziņā tas noteikti nav tas, ko būtu vērts aizstāvēt! Labi, tagad atgriezīsimies pie oligarhiem. Austrumos šos ļaudis sauc par oligarhiem, un kā mēs zinām, tie parasti ir ļauni ļaudis. Bet lielākā daļa miljardieru dzīvo pavisam ne tur, lielākais miljardieru skaits dzīvo tieši ASV. Paši bagātākie pasaules ļaudis dzīvo Amerikā, Meksikā, katrā ziņā ne austrumos. Kāpēc tad tos cilvēkus nesauc par oligarhiem, lai gan viņiem principā ir tas pats statuss? Ņemsim par piemēru Džordžu Sorosu, šo cilvēku arī būtu jāsauc par noziedznieku, viņš ir finansējis neskaitāmus valstu apvērsumus. Kaut vai tā pati Ukrainas oranžā revolūcija, to pilnīgi noteikti ir finansējis Dž.Soross un tas ir pierādīts. Viņš pilnīgi noteikti sponsorēja un apmaksāja „arābu pavasara” sacelšanos, viņš arī parūpējās, lai ar viņa naudu tiktu destabilizēta Sīrija, utml ... To krievu oligarhi nedarīja, viņi uzdarbojās tikai savās valstīs, finālā aplaupot savus līdzpilsoņus, jo savādāk to vienkārši nenosauksi. Tad kāpēc mūsu rietumu miljardierus nesauc par oligarhiem, bet austrumu – sauc? Ar šo mēs atgriežamies pie tāda jēdziena kā „vārda spēks”, jo tieši šādi, ar šiem te vārdiem tiek manipulēts ar mūsu prātiem. Šeit tiek radīti dažādi jēdzieni, tiek radīti kritēriji, kuriem atbilst viens, vai otrs jēdziens, atkarībā no tā, kas ir jāpanāk. Tas nozīmē – mūsu oligarhi ir labi, tieši tā pat kā mēs visi, bet ja mēs esam Krievijā, (vai Latvijā, vai Lietuvā, vai tml), tad tur oligarhi ir sliktie zēni un tā pat arī visi pārējie, kas tur dzīvo.

-Es tagad nopietni par to, ka mēs esam labi, bet viņi slikti. Vienā no konferencēm, kurā ASV ārlietu ministrs Kerijs pēc tā sauktās Krimas sagrābšanas uzstājās, teica: „Tas, ka 21gs. Kāds ar ieročiem iekaro valsti ir nepieļaujami G8 dalībvalstij!”. Bet jūs tikai ieklausieties, to saka tādas valsts ārlietu ministrs, kura savus karavīrus ir izvietojusi 150 pasaules valstīs un ir iebrukusi vienā valstī pēc otras un pavisam reāli iznīcina iedzīvotājus! Un šeit protams uzreiz rodas jautājums, kas tam cilvēkam vispār notiek galvā? Viņš sauc par Krimas sagrābšanu faktu, ka Putins noorganizēja Krimas iedzīvotājiem iespēju realizēt savas starptautiskās tiesības uz pašnoteikšanos. Un šis kungs nesaprot, ka tieši to tas arī nozīmē!
-Pats šausmīgākais ir tas, ka pats Kerijs tam tic. Un diemžēl mums jāatzīst un jāpieņem fakts, ka rietumu politiķi pamatā ir psihopāti, patoloģiski meļi, pie tam tādi, kas paši tic tam, ko paši melo un tieši tas viņus dara tik pārliecinošus un bīstamus. Un ja vēl tādiem ļaudīm ir imedialais spēks, tad tā ir totāla katastrofa. Tas ir vārdu karš, tas ir pats svarīgākais, kas mums ir. Un mēs redzam kā masu informācijas līdzekli, atkarībā kādi vārdi ļaudīm tiek iedzīti galvā, var globāli ietekmēt cilvēku uzvedību. Un mums kā lūgšanu tikai atkārto: „ Krievija agresors, krievu agresija!” ... Bet tā taču nav patiesība, Krievija NAV agresors!
Komentāri (0)  |  2017-05-08 03:14  |  Skatīts: 2852x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ