Brīvība, tas ir pamodināt slāpes un parādīt ceļu uz aku.


"21.gadsimts ir tas laiks kad cilvēks vislielākajā mērā var savienoties ar saviem iekšējiem resursiem, atklājot savus iekšējos noslēpumus un tai pat laikā, vislielākajā mērā tas viņam arī tiek liegts, jo no viņa ir noslēpts personības izaugsmes zināšanu kodolos. Viņš saprot, ka tas atrodas kaut kur blakus, bet nekādi nespēj savienoties ar to. Un jo šādu zināšanas ir vairāk, jo tās aiziet tālāk no viņa.

Viņš pārvēršas par viendimensijas būtni, šis pats "escape of freedom" – bēgšana no brīvības, viendimensionāls cilvēks, kurš nevar pielietot šīs personības izaugsmes tehnoloģijas. Bet viņš taču saprot, viņš ilgojas pēc tām, viņš saprot, ka kaut kur šeit blakus ir vairāk, nekā vajag. Un tad izrādās, ka tikai neliela elites daļa reāli var lietot šos augstākos personības izaugsmes tehnoloģiju sasniegumus, pārejiem nav piekļuves atslēgu tam. Lūdzu, tu vari skraidīt apkārt, aurot, izvēlies visu, ko vēlies lētas ēdienkartes robežās, ej ēd, dzer, brauc uz kūrortiem, klubiem, izklaidēm ..., tikai nelien sevī! Nelien sevī, jo tas ir bīstami, jo mēs negribam, lai tu savienotos ar tiem resursiem.

Tāpēc, ka 21.gs šos resursus piedāvā tādā mērā, ka tu kā cilvēks patiešām beidzot vari uzaust. Un ja tu sāksi aust, tad izmainīsies viss, un ja stipri izmainīsies pasaule, tad arī izmainīsies vara un tāpēc tev tas nav jādara. Un tāpēc ir divi ceļi, pirmais ir radīt radījumus, kuri to vienkārši negribēs, galvenais lai šis radījums aizmirstu par nāvi, aizmirstu par eksistenciālām problēmam – ēstu, dzertu, nokārtotos, vairotos, kaifotu un mainītos. 20.gados bija tāda tēze „mainīties līdzi valdošās partijas līknei”, jeb mainītos līdzi valdošā aparāta frekvencei.) Un ja tu tomēr sagribēsi saņemt šos resursus, lai uzaustu, tad tev ir jāsaņem surogāts, fufelis, viltojums, destrukcijas līdzeklis ... tirgū ir jābūt izmestiem tik daudz šo pseidomācību, pseidolīdzekļu, lai tu tajos sapītos un tavās smadzenēs nav jabūt kritērijiem pēc kuriem tu spēsi atšķirt īsto no viltojuma, vajadzīgo no nevajadzīgā.

Cilvekam tiek liegti izveles instrumenti. Īstajiem stalkeriem un skolotājiem jabūt sakompromitētiem un kāda starpība starp šarlatānu un īsto skolotāju, šai robežai ir jābūt pilnībā notīrītai. Bez tā visa, viss īstais ir grūti, lēni, prasa ielikt sevi tajā pilnībā, mokoši. Bet te jums piedāvā haļavu, vienkāršotu variantu - 5 reiz ieelpo, 3 reizes nosķaudies, nosēdies pozā un saņemsi nemirstīgo smalko ķermeni. Ja šoreiz nesanāca, nekas, - rīt sanāks. Tā auni tiek ievilkti šajā laukā, izmantojot viņu dabisko un pareizo cilvēcisko vajadzību un alkas. Viņi jūt dzīves nepilnīgumu, viņi vēlas savienoties ar sevi, viņi vēlas saņemt to īsto, cilvēks grib sasniegt savu patieso būtības apjomu.

Cilvēks nomirst izmaintojot 2-3% no sava potenciāla. Tas nav pareizi un cilvēki saprot to, ka šie līdzekļi ir kaut kur tepat blakus un tad vajag viņiem parādīt viltus līdzekļus un viņi paķers tos. Tātad, tie, kuri gribēs sevi iepazīt, ķersies pie viltus līdzekļiem, bet pārējos jāatbrīvo no vēlmes gribēt. Ekziperī kādreiz teica, ka brīvība ir pamodināt slāpes un parādīt ceļu uz aku, tad lūk – ceļam jābūt melīgam un slāpēm nav jabūt vispār! Un šī arī ir tā spēle, kura tiek spēlēta 21. gadsimtā – spēle pret cilvēku. Spēle par cilvēku ir atrast cilvēkus, kuri zina kā atšķirt kaku no konfektes, īsteno no viltojuma, īsto personības izaugsmes resursu no surogāta. Mēs zinām, ka brīnumi eksistē, vienkārši ir īsti brīnumi, kuri saistīti ar cilvēcisko iespeju resursiem un ir iluzionistu brīnumi, kuri tiek rādīti muļķīšiem, lai tie nesaskartos ar īsteno. Iedomajiets, ja mēs patiešām sakoncentrētos uz to, lai viss cilvēciskais kapitāls katrā atsevišķi ņemtā cilvēkā kļūtu citādāks ..."
Komentāri (0)  |  2017-10-16 18:50  |  Skatīts: 1796x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ