Trešās alternatīvas princips.


Mēs esam pieraduši domāt tikai divu pretēju alternatīvu mērogos. Lielākai daļai konfliktu pārsvarā ir divas puses. Mēs esam pieraduši domāt ar jēdzieniem: tavs - mans. Mana komanda ir laba, tava komanda ir slikta, kā minimums sliktāka par manējo. Tā var būt arī mana politiskā partija, mana valsts, mans bērns, mana firma, mans viedoklis pret tavējo, mana valst pret tavējo ... Visos šajos gadījumos ir tikai divas alternatīvas un mēs iestrēgstam tajās.

Divu alternatīvu princips ir tik dziļi iesakņojies mūsos, ka mēs pat neesam spējīgi tikt skaidrībā paši savās pozīcijās. Tieši tāpēc mēs bieži piedzīvojam vilšanos, kad nokļūstam kārtējās bezizejas situācijas priekšā. Bet problēma nav pat šajā mūsu pozīcijā, bet gan tajā kā mēs domājam. Mēs domājam, ka ir tikai divas alternatīvas, bet tā gandrīz vienmēr nav patiesība.

Gandrīz vienmēr eksistē vēl arī trešā alternatīva, kura ir labāka un stāv pāri divām iepriekšējām. Mēs nonākam pie trešās alternatīvas, kad mums sadarbojoties, rodas papildus enerģija, jeb sinerģija, kad 1+1=3. Sinerģija ir kad vesels ir daudz vērtīgāks, par saskaitāmo summu. Sinerģija notiek tad, kad visi cilvēki ar pozitīvu domu sanāk kopā un rada 1+1= 3,5,10,50,100 ... 1000! Kad mēs sasniedzam sinerģiju, mēs paceļamies virs konflikta, sinerģija iedvesmo katru ar svaigām idejām un dod ticību skaistai nākotnei.

Sinerģija - tas ir brīnums, ta ir mums visapkārt, tā ir visur. Tas ir fundamentāls princips, kurš vienmēr strādā dabiskajā vidē. Koki savij savus zarus un saknes kopā, lai būtu noturīgāki pret spēcīgu vēju, putni lidojot kāsī, rada papildus gaisa plūsmas ar spārniem, kas atvieglo lidošanu cits citam. Nokļūstot konflikta situācijā, ir tikai jauzdod sev viens patiess jautājums: vai tu gribi atrast risinājumu, kurš būs vislabakais priekš mums abiem? Šis jautājums rada gandrīz maģisku iedarbību un konflikta enerģija bieži vien vienkārši izklīst. Šis jautājums ļauj jums abiem nostāties uz jauna, kreatīva ceļa, lai atrastu kaut ko jaunu un labāku.

 

 

Komentāri (0)  |  2018-04-17 05:33  |  Skatīts: 1426x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ