DABISKĀ HIGIĒNA


VESELĪBA IR VESELĪGA DZĪVESVEIDA REZULTĀTS. NEVESELĪGA DZĪVESVEIDA REZULTĀTS JEB SEKAS IR SLIMĪBA. NELIKVIDĒJOT CĒLOŅUS, NAV IESPĒJAMS LIKVIDĒT SEKAS.

Kā atbilde uz medikamentozās ārstēšanas nespēju atbrīvot cilvēkus no slimībām ir veidojusies Dabiskās Higiēnas mācība*un kustība. Tā savu nosaukumu guvusi no sengrieķu ārstniecības dieva Asklēpija meitas Higiejas vārda.

Dabiskā Higiēna nenozīmē tikai roku mazgāšanu. Dabiskā Higiēna piedāvā nevis šauru speciālizāciju vai zāles un indes, bet gan izpratni par reālo cilvēka fizioloģiju un Dabas likumiem**, kas nosaka visa organisma darbību, kompleksu atveseļošanu un uzturēšanu pie veselības ar DABISKU līdzekļu palīdzību – gaismu, gaisu, ūdeni, dzīvu, svaigu pārtiku, kustībām, kontaktu ar zemi, cilvēka emociju, prāta un garīgās pasaules tīrību - ikdienišķiem un vitāli svarīgiem komponentiem.

Dabiskās Higiēnas mācība ir sistemātiska un kompleksa, tās paņēmieni un metodes ir zinātniski pamatotas, un tai ir izglītojošs raksturs.
** Dabas Likumi ir objektīvi darbojošies bioloģiskie (un ne tikai!) likumi, kas pārvalda šūnu, audu, orgānu un sistēmu funkcijas un savstarpējo mijiedarbību, veselību, cilvēka organisma iespējas un rezerves ikdienas dzīvē.

IEVADS DABISKAJĀ HIGIĒNĀ
(apmācības programmas angļu valodā 1.nodarbības paraugs)

The Philosophy and Art of Healthful Living - Natural Hygiene is the art and philosophical science of living healthfully in accord with our natural heritage. Natural Hygiene, literally the philosophical science of health, embodies those principles which guide us to correct living practices. Our biological nature, i.e., the make-up (structure, function and living essence) of our bodies, determine our needs and how we should meet them. Health is our natural state of being. Disease processes (or illnesses) are perfectly natural responses enacted by the body for the purpose of detoxifying, rebalancing, adapting to harmful influences and healing. The condition of health (or wellness) is only achieved by living healthfully, i.e., satisfying our mental/emotional/physiological/spiritual needs.



DABISKĀS HIGIĒNAS PAMATPRINCIPI

Dabiskā Higiēna māca, ka, cilvēka veselība ir atkarīga no asins tīrības un šūnu veselības: viss, kas traumē šūnas funkcijas un integritāti, ir KAITĪGS – jo no šūnas veselības ir atkarīga orgānu un to funkciju, kā arī visu organisma sistēmu un organisma veselība kopumā. Viss, kas jebkādā veidā iekļūst mūsu organismā un nokļūst asinīs, ietekmē visa organisma veselību kopumā, bet spēcīgākie simptopmi izpaužas organisma vājākajā vietā (vājāko vietu nosaka enerģijas trūkums; par vājākās vietas saistību er emocionāli-psiholoģiskajiem cēloņiem māca L.Vīlma, V.Siņeļņikovs, L.Heija utt.). 


Vitāli svarīgie faktori veselīgai un laimīgai dzīvei

TĪRS GAISS
TĪRS ŪDENS
ŠŪNU VAJADZĪBU APMIERINĀŠANAI IZMANTOJAMA PĀRTIKA
SAULES GAISMA
KONTAKTS AR ZEMI UN ŪDENI
PIEMĒROTA TEMPERATŪRA
TĪRA IEKŠĒJĀ VIDE
TĪRA ĀRĒJĀ VIDE
ATPŪTA, MIEGS
AKTĪVAS KUSTĪBAS
IZKLAIDES, ROTAĻAS, SPORTS
DABISKO INSTINKTU HARMONISKA IZPAUSME
EMOCIONĀLAIS KOMPFORTS
DROŠĪBAS SAJŪTA
MENTĀLAIS LĪDZSVARS
JĒGPILNA NODARBINĀTĪBA, MOTIVĀCIJA
PIEDERĪBA KOPIENAI
SOCIALIZĒŠANĀS
GARĪGAIS LĪDZSVARS
GARĪGĀ IZAUGSME
ESTĒTISKO BAUDU APMIERINĀŠANA
RADOŠA PAŠIZPAUSME
HUMORS

Jebkura pieminētā faktora kvalitātes pazemināšanās vai pilnīgs trūkums atstāj negatīvas sekas uz cilvēka veselības stāvokli un dzīves kvalitāti.
Cilvēka atveseļošanai NAV nepieciešami medikamenti un ārstnieciskās zālītes, jo to trūkums NAV slimības cēlonis. Slimības cēlonis ir veselību noteicošo faktoru nepietiekamība (jeb neveselīgs dzīvesveids), no kā izriet, ka veselības atjaunošanai nepieciešams atjaunot šo faktoru klātbūtni un kvalitāti.
 

Dabiskās higiēnas klasiķu darbi

Benjamin Colby, "A GUIDE TO HEALTH: Being An Exposition Of The Principles Of The Thomsonian System Of Practice, And Their Mode Of Application In The Cure Of Every Form Of Disease"
J. R.Trall, "The True Healing Art. Or, Hygienic vs. Drug Medication."
Henry Lindlahr, M.D., NATURE CURE: PHILOSOPHY AND PRACTICE BASED ON THE UNITY OF DISEASE AND CURE
Bernarr MacFadden and Felix Oswald, A. M., M. D., "FASTING, HYDROPATHY AND EXERCISE"
Linda Burfield Hazzard, "SCIENTIFIC FASTING: THE ANCIENT AND MODERN KEY TO HEALTH"
Arnold Ehret, "RATIONAL FASTING. REGENERATION DIET AND NATURAL CURE FOR ALL DISEASES"

No Dabiskās Higiēnas un to atbalstošiem autoriem latviešu lasītājam vairāk pazīstami Kadzuro Niši, Pols Bregs (nesen izdota P.Brega grāmata ar kļūdaini tulkotu nosaukumu "Badošanās brīnums" - pareizi jābūt "Gavēņa brīnums"), Herberts Šeltons - cik nu viņi tulkoti uz latviešu un krievu valodu. Es reiz interesējos mūsu lielākajā bibliotēkā par H.Šeltona darbiem latviski. Tādu tur nav! Bet H.Šeltons ir DH slavenākais autors, kurš visu DH mācību ir apkopojis un izdevis vairākos sējumos. Tā ir visvērtīgākā literatūra, kāda, manuprāt, vispār par veselības jautājumiem jebkad uzrakstīta. Tajā ļoti viegli lasāmā, cilvēciskā valodā izstāstīts par visiem cilvēka organismā notiekošajiem procesiem, par slimību vaidošanās mehānismiem, par organisma pašaiazsardzības un adaptācijas mehānismiem. Protams, ir jautājumi, kuros pastāvīgi nāk klāt uz mūsdienu jaunākajiem inātniskajiem atklājumiem balstīti papildinājumi un precizējumi, taču pamatprincipi un dziļākā būtība tomēr nemainās.


Dr. Herbert M. Shelton D.P., D.N.T., D.N.Sc., represents one of the world's greatest authorities in Natural Hygiene, a philosophy and method of living according to the laws of life and Nature's plan for men's highest health and happiness, compiled from 175 years of experience of some of the most brilliant medical doctors and teachers. He was also the foremost authority on the use of fasting in the treatment of diseases, in which he supervised approximately 50,000 cases.

"WHO WAS DR. Herbert M. SHELTON? AND WHAT DOES GETWELL OFFER THAT HE PRODUCED?"
Bagātīga materiālu kopa par H.M.Šeltonu un viņa darbiem.

"THE HYGIENIC SYSTEM: ORTHOPATHY"
The book contains a comprehensive analysis of most known diseases, and a general classification and guide to their treatment, based upon a natural wholistic interpretation and approach.

NATURAL HYGIENE: MAN'S PRISTINE WAY OF LIFE
THE HYGIENIC SYSTEM: ORTHOTROPHY
THE SCIENCE AND FINE ART OF NATURAL HYGIENE
THE HYGIENIC SYSTEM: FASTING AND SUN BATHING
THE SCIENCE AND FINE ART OF FASTING 
FASTING CAN SAVE YOUR LIFE
FASTING FOR RENEWAL OF LIFE
FACTS ABOUT FASTING
FOOD COMBINING MADE EASY
SUPERIOR NUTRITION
GETTING WELL
HEALTH FOR ALL
HEALTH FOR THE MILLIONS
LIVING LIFE TO LIVE IT LONGER
RUBIES IN THE SAND
HUMAN LIFE: ITS PHILOSOPHY AND LAWS
HUMAN BEAUTY: ITS CULTURE AND HYGIENE
THE HYGIENIC CARE OF CHILDREN 
VARIOUS ARTICLES BY DR. SHELTON


John H. Tilden, M. D., "TOXEMIA EXPLAINED"
John H. Tilden, M. D., "IMPAIRED HEALTH: ITS CAUSE AND CURE, Volume 1
John H. Tilden, M. D., "IMPAIRED HEALTH: ITS CAUSE AND CURE, Volume 2"
John H. Tilden, M. D., "CHILDREN: THEIR HEALTH AND HAPPINESS"
John H. Tilden, M. D., "CONSTIPATION: A NEW READING ON THE SUBJECT"
John H. Tilden, M. D., "APPENDICITIS: THE ETIOLOGY, HYGIENIC AND DIETETIC TREATMENT"

Catalog of The Alternative Medical Therapies Library 
Healing begins with hygiene! Lots of useful books on real healthcare, online.


Dabiskā higiēna

GRĀMATAS
Par gavēni:

THE MIRACLE OF FASTING

APZINĀTĀS BADOŠANĀS CEĻŠ, Stīvens Herods Būners, un BADOŠANĀS BRĪNUMS, Pols Bregs - NOMAINIET visur vārdu "badošanās" ar vārdu "gavēnis"! Gavēnis ir pasākums veselības nolūkos, kura laikā organisma paša enzīmi pārstrādā visu lieko (piesārņojumu, liekos taukus, audzēju šūnas!), savukārt badošanās notiek koncentrācijas nometnēs, neražas un dabas katastrofu situācijās, nelaimes gadījumos - laikos un vietās, kur cilvēkam piespiedu kārtā vairs nav ko ēst vēl pamatīgi aiz robežas, kad viss liekais organismā jau izmantots, kā arī drastisku gremošanas traucējumu un anoreksijas gadījumā. Angļu valodā grāmatas nosaukums ir "The Miracle of Fasting". Vārdam "fasting" vārdnīcā ir tikai viens vienīgs tulkojums - "gavēt". Savukārt "badoties" angliski ir "starving" (starving to death). Iespējams, ka aplamais tulkojums ir jau autopilotā iegājies no krievu valodas, kur šīs pašas grāmatas nosaukums jau sen iztulkots kā "Чудо голодания".

Par veselīgu uzturu un ar to saistītiem jautājumiem:

- Cheril Stoycoff, "RAW KIDS: TRANSITIONING CHILDREN TO A RAW FOOD DIET" (100 lpp.) - labi un konspektīvi pastāstīts tieši par pārejas perioda grūtībām bērniem, un kā tās pārvarēt; beigās vairākas labas bāzes receptes ideju rosināšanai,

- Victoria Boutenko, "12 STEPS TO RAW FOODS: HOW TO END YOUR ADDICTION TO COOKED FOOD" (170 lpp.) - pieeja, kas, līdzīgi AA programmām, balstās uz 12 soļiem (garīgiem un praktiskiem) un domāta atkarības pārvarēšanai no termiski apstrādātas pārtikas; beigās neliels recepšu klāsts,

- Sergei and Valya Boutenko, "EATING WITHOUT HEATING: FAVORITE RECIPES FROM TEENS WHO LOVE RAW FOOD" (150 lpp.) - maz garlaicīgas teoorijas, bet daudz vairāk salīdzinoši vienkāršu recepšu, ar kurām pilnīgi pietiek, lai attīstītu "čuju, ņuhu un poņu" par garšīgu svaigēdienu gatavošanu un sāktu brīvi improvizēt.

Latviešu valodā izdoto veselīgas ēšanas grāmatu sarakstā ieteicamas sekojošās:

KVIEŠU ZELMENIS UZTURĀ, Anna Vigmora,

DIEDZĒJUMI UZTURĀ, Anna Vigmora,

ZAĻĀ DZĪVE: ZAĻIE KOKTEIĻI VESELĪBAI UN ENERĢIJAI, Viktorija Butenko,

pH BRĪNUMS, Roberts O. Jangs, Šellija Redforda Janga,

VESELA RESNĀ ZARNA: VITALITĀTES UN MŪŽĪGĀS JAUNĪBAS NOSLĒPUMA ATMINĒJUMS, Normens V. Vokers,

SVAIGAS DĀRZEŅU UN AUGĻU SULAS, Normens V. Vokers,

SVAIGĒŠANA. PAMATRECEPTES NO LATVIJĀ PEEJAMIEM PRODUKTIEM, Sergejs Jaramišjans,

SVAIGĒŠANA, TAS IR TIK VIENKĀRŠI, Dženifera Kornblīta,

DIEDZĒTU GRAUDU DZĪVĪBAS SPĒKS, sast. Patrīcija Sakne,

ZAĻĀS IEDVESMAS GRĀMATA: VESELĪBAI UN DZĪVESPRIEKAM, Akvelīna Līvmane,

SULU TERAPIJA, Vidžaja Kumars,

SULAS: KAD, KĀ UN KĀPĒC TĀS DZERT, sakārtojusi Vita Lēnerte,

un jau veco labo G.Malahova grāmatu "ORGANISMA ATTĪRĪŠANA UN PAREIZA ĒŠANA", kas ir samērā pielaidīga un ne līdz galam konsekventa ēšanas jautājumos, bet vismaz ļoti labi un objektīvi, vienlaicīgi ne pārāk sarežģītā valodā paskaidro visus gremošanas un citus ar uzturu saistītos procesus.

Sarežģītības un informācijas bagātības spektra "biezajā" galā (angliski), protams, ir Gabriel Cousens, M.D. ar vismaz divām vai trijām grāmatām:

"RAINBOW GREEN LIVE-FOOD CUISINE" (500 lpp) - nepārspīlēti bagātīga teorētiskā daļa, bet ļoti daudz recepšu dažādās kulinārijas brīnumu grupās; atsevišķas nodaļas par grūtnieču uzturu, zīdaiņu piebarošanu, mazu bērnu uzturu - ar visām receptēm;

"CONSCIOUS EATING" (800+ lpp.) - šī ir veselīga uztura Bībele, kurai, pēc idejas, vajadzētu apmierināt gan bioķīmijas fanātu, gan ajūrvēdas piekritēju, gan par savu veselību domājošu ikdienišķo homo vulgaris prātus. Grāmatā ir bezgala daudz pieminēti un analizēti dažādi zinātniskie pētījumi, pamatojot tos vai citus apgalvojumus un ieteikumus. Nekas netiek prasīts pieņemt "uz ticību". Pēdējās 100 lpp. ir ēdienu receptes dažādās grupās, izskaidrojot arī visādus knifus - diedzēšanu, žāvēšanu utt.

"SPIRITUAL NUTRITION" (600 lpp.) - ļoti advancēta grāmata, dziļajiem "racējiem"; iztirzā uz fundamentālu zinātnisko pētījumu pamata dzīvās un nedzīvās pārtikas ietekmi uz cilvēka fizisko un energo-informatīvo sistēmu, uz garīgo stāvokli un garīgo evolūciju, gēniem utt. Apskatīta arī gavēņa (nevis badošānās, kā to kļūdaini mēdz saukt!) nozīme un funkcija gan veselības atjaunošanai, gan emocionālās un garīgās tīrības un skaidrības uzlabošanai, kā tas praktizēts gan sensenos laikos, gan mūsdienās.

Iesaku divas Doreen Virtue, Ph.D. grāmatas tiem, kam pārtika ir ļoti emocionālas dabas jautājums, un kam atteikšanās no viena vai otra pārtikas produkta šķiet neiedomājama lieta, jo bez tā "nespēj dzīvot" - respektīvi, tas tiek izmantots kā narkotika, jo tas ietekmē hormonālo sistēmu, tādā veida radot cilvēkā tās emocijas, kas viņam pietrūkst (piem., klasika - ar saldumiem kompensējot mīlestības trūkumu), vai arī anestezē garastāvokļus, kas nomāc (garlaicīgam darbam uzdzer kafiju, nepiepildītību pieštopē ar sieru, un tā vesela tabula ar kādiem 200 produktiem):

"CONSTANT CRAVING: WHAT YOUR FOOD CRAVINGS MEAN AND HOW TO OVERCOME THEM",

"THE YO_YO DIET SYNDROME: HOW TO HEAL AND STABILIZE YOUR APPETITE AND WEIGHT".

 

Dabiskā higiēna šodien

ORGANIZĀCIJAS
National Health Association and the American Natural Hygiene Society
INHS - International Natural Hygiene Society
INCS - International Nature Cure Society
John Fielder's Academy of Natural Living
British Natural Hygiene Society
Houston Health Association and Natural Hygiene Network
IAHP - International Association of Hygienic Physicians
H.D.A. - Hygienic Doctor's Association

Life Science International Fasting Center - Health education website. Dr. Bass has 60+ years unique healing experience.

Dr. Keki Sidhwa - British Natural Hygiene physician, teacher, scientist, philosopher, visionary and poet.

Magazine "VIBRANCE"
John L. Fielder, "HANDBOOK OF NATURE CURE, Volume One: Nature Cure vs. Medical Science"
Ross Horne, "HEALTH AND SURVIVAL IN THE 21st CENTURY"

More Natural Hygiene links...

www.naturalnews.com


THE DOCTOR WITHIN - This website is dedicated to providing referenced, scientific data on a variety of holistic and alternative medicine topics, focusing on universal principles, sound physiology, and the undiluted healing powers of the body itself. O'shea is also a Vaccine Book Author of possibly the best book on factual vaccine information currently available. One of the few authors who is so fanatical that his book often gets updated every year with new and important facts you need to know.


Autore: Aelita Folkmane - Burgere.
Komentāri (0)  |  2015-01-25 06:25  |  Skatīts: 2231x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ