Alerģija - sadzīvot, vai aizmirst par to uz visiem laikiem ?



Ārā spīd saule, zied koki un krūmi, bet tu nespēj domāt ne par sauli, ne par jauko laiku, jo ikreiz, kad klāt ir pavasaris, sajūti nejauko kņudoņu degunā, graušanu acīs un elpas trūkumu. Kā baudīt pavasari bez alerģijas ? Sadzīvot ar to, vai aizmirst par to uz visiem laikiem ?

Kas ir alerģija ?

Kad organisma imūnās sistēmas pastiprināta reakcija uz apkārtējā vidē esošām vielām - putekļiem, ziedputekšņiem, dzīvniekiem, pārtiku, u.c., reaģē ar organisma atbildes reakciju - alerģiju.

1. Ādas vai gļotādas iekaisums - pietūkums, apsārtums, nieze, alerģiskās iesnas -> kvinkas tūska, anafilaktiskais šoks;

2. Astmatisks bronhīts  -> bronhiālā astma -> hroniska bronhiālā astma;

3.Alerģiskas ādas formas – nātrene, čūlas, ekzēmas uc;


Šīs slimības liecina par neadekvātu imūnās sistēmas reakciju uz apkārtējo vidi, vai pārtiku !


Kas izraisa alerģijas ?

Alerģijas izraisa alergēni:

Pie alergēniem pieder vielas, kas tieši izraisa alerģiskas reakcijas, gan tādas, kas spēj spēcīgi potencēt citu alergēnu ietekmi uz organismu.

•  Putekļi un putekļu ērcītes; 

• Svešas olbaltumvielas, ko satur donoru asins plazma un vakcīnas.

• Pārtikas produkti, parasti bioloģiski aktīvas vielas - rieksti, zemenes, medus, šokolāde, piens, olas, pie pārtikas pievienotie dažādie konservanti E-vielas;

• Ziedputekšņi;  

• Pelējuma sēnīte;

• Sadzīves ķīmija: mazgāšanas līdzekļi, balinātāji, eļļas krāsas, kosmētika;

• Medikamenti: antibiotikas, sulfanilamīdi, joda un broma preparāti;

• Kukaiņu kodumi: odi, bites, lapsenes, uc .. ;

• Niķeļa savienojumi;

• Lateksa izstrādājumi;

uc ...


Ja alergēns ilgstoši iedarbojas uz cilvēka organismu, saslimšana var pāriet hroniskā formā un šādas saslimšanas sauc par autoimūnām slimībām. 


Kā rodas alerģija ?

Lai tiktu galā ar tādiem nelūgtiem un, iespējams, bīstamiem iebrucējiem kā vīrusi un baktērijas, organismam ir dažādas aizsardzības stratēģijas. Viena no tām ir notvert „iebrucēju” (antigēnu), izmantojot antivielas, un padarīt to nekaitīgu. Antivielas ir asins olbaltumi, ko organisms veido tieši atbilstoši konkrētam antigēnam. Pirmā kontakta laikā, līdz antivielu izveidei, vēl nekas nenotiek. „Uzbrucējam un aizstāvim” (imūnsistēmai) vispirms ir jāiepazīstas. Taču, otrreiz kontaktējoties ar alergēnu, imūnsistēma reaģē un parādās sūdzības. Antivielas cirkulē ne tikai asinīs, bet klejo arī audos. Limfātiskajā sistēmā, deguna un mutes gļotādā, elpceļos un zarnās tās sastop citu aizsardzības šūnu veidu – „tuklās” šūnas. Šīs šūnas satur neskaitāmus graudiņus, kuros atrodas mediatori, piemēram, histamīns. Uz šo šūnu virsmas ir antivielu piesaistīšanas vietas - receptori. Uz vienas „tuklās” šūnas pietiek vietas līdz 100 000 antivielu. Antivielai ir Y burta veids – it kā viena kāja un divas rokas. Kāja savienojas ar „tuklo” šūnu, rokas satver un notur iebrucējus (antigēnus). Ja divas antivielas ir saķērušas vienu un to pašu iebrucēju tā, ka tas veido tiltu starp abām antivielām, tad „tuklā” šūna atbrīvo graudiņos esošos mediatorus. Šie mediatori ir ļoti agresīvi. Nokļūstot no „tuklajām” šūnām apkārtējos audos, tie izraisa nelielu iekaisumu. Turklāt paplašinās asinsvadi. Atkarībā no tā, kur process norisinās, rodas dažādas sūdzības: nieze, šķavas, izdalījumi no deguna, graušana acīs, asarošana, ādas reakcijas utt. Alerģiska reakcija var kļūt īpaši bīstama, ja spēcīgi reaģē bronhi vai asinsrite. Bronhu sašaurināšanās izraisa bronhiālai astmai raksturīgu lēkmjveida elpas trūkumu.Asinsrites traucējumi alerģiskas reakcijas gadījumā var attīstīties īsā laika sprīdī. To sauc par dzīvībai bīstamu anafilaktisku šoku. Ir grūti paredzēt, kā alerģija attīstīsies. Dzīves gaitā alerģiskas reakcijas intensitāte var mainīties. Bieži vien, cilvēkam kļūstot vecākam, imūnsistēmas spēja reaģēt mazinās un alerģiskā reakcija kļūst vājāka.Tieši jauniem cilvēkiem alerģija var paplašināties, to var izraisīt vielas, kuras pirms tam cilvēks labi panesis, un simptomi var kļūt pat izteiktāki.Var mainīties arī alerģijas izpausmes veids. 40% slimnieku pēc astoņiem gadiem attīstās siena drudzis tā sauktās alerģijas pakāpes maiņas dēļ. Siena drudža vietā vai papildus tam attīstās alerģiska bronhiālā astma.


Vēlies sadzīvot ar alerģiju, vai aizmirst par to uz visiem laikiem ?

Medicīna atsakās izprast patiesos alerģijas cēloņus ! Tā tikai piegāž savus pacientus pilnus ar ķīmiju, cerot, ka beidzot izdosies nobloķēt pareizo izraisītāju ! Medicīna piedāvā sadzīvot ar alerģiju, lietojot neskaitāmus medikamentus un izvairīties no alerģiju izraisītājiem, kaut gan šodien ir reālas metodes, kuras dziedina pat astmu bez medikamentu palīdzības !!!

Iedzimto, dabisko  jeb sugas imunitāti nodrošina organisma iedzimtās īpatnības. Piemēram, iedzimtās imunitātes dēļ cilvēki neslimo ar daudzām dzīvnieku slimībām, bet dzīvnieki ar cilvēku slimībām. Daba ir rīkojusies īpaši saprātīgi, jo tūlīt pēc piedzimšanas pirmajās 3 dienās jaundzimušais saņem vēl kādu aizsardzību no savas mātes ar pirmpienu, kurš satur jau mātes ģenētisko informāciju par visiem patogēniem, infekcijam, vīrusiem, senītēm, vēža šūnām un parazītiem, ar kuriem ir saskāries viņas un viņas senču organismi savas dzīves laikā. Ja māmiņa šo informāciju no saviem senčiem nav saņēmusi, tad viņas organisms nodod tikai to informāciju, kuru viņa ir uzkrājusi savas dzīves laikā. Tas ir mehānisms, ko ģenētiski ir paredzējusi daba mūsu izdzīvošanai. Pēc šāda paša mehānisma darbojas visu mugurkaulnieku imūnsistēmas. Kaķēni, kucēni, telēni ..., visi dzimst nesterilos apstakļos un pateicoties šim dabas radītajam mehānismam izdzīvo !
Transfera Faktors ir informatīva molekula, jeb informācijas matrica imūnās pieredzes nodošanai no pieredzējušas sistēmas, kura jau ir pazīstama ar ārējās vides draudiem, sistēmai, kurai šādas informācijas vēl nav. Tādejādi, jaunās, nepieredzējušās sistēmas, vai šūnas, saņem pirmo imūnās sistēmas apmācību.
Runajot par Transfera Faktoru, ir pieņemts saukt to par bioloģiski aktīvu pārtikas piedevu, kā tas ir reģistrēts augstākajās valsts kontroles institūcijās – Pārtikas Veterināraja Dienestā (PVD). 


Tomēr, mums ir jāsaprot, ka Transfera Faktors ir vēl vārdos nenoformulēts izdzīvošanas fenomens, kurš ir dabas pilnība, augstākās kategorijas evolūcijas attīstības gala produkts, kas ir paredzēts sugas izdzīvošanai. 


Tieši tāpēc Transfera Faktoru būtu pareizi saukt par imūnmodulatoru, kas nestimulē un nepaaugstina imunitāti vai kādu tās ķēdes posmu, bet gan līdzsvaro to un paaugstina visu imūnās atbildes reakciju kopumā. Transfera Faktors paaugstina imūnās atbildes reakcijas ātrumu līdz pāris stundām kā arī aktivizē antigēnu imunitāti uz alerģiju izraisītājiem, kontrolējot to ar sastāvā esošo frakciju palīdzibu, kur viena frakcija – induktorā, paaugstina visu kopējo imūnās sistēmas atbildes reakciju, otra - antigēnspecifiskā frakcija cīnās ar dažādiem mikroorganismiem ar kuriem ir pazīstams mātes organisms un trešā - supresorā frakcija kontrolē abas iepriekšminētās frakcijas, lai tās neņem virsroku viena pār otru un neizraisa alerģiskas un autoimūnas reakcijas.
Tā kā produkts ir mūsu organisma sastāvdaļa, tas ir pilnīgi nekaitīgs pat jaundzimušajam un sirmgalvim. Transfera Faktors sava plašā darbības spektra dēļ paaugstina jebkura cilvēka dzīves kvalitāti absolūti visās sfērās . Tas paaugstina atmiņu, potenci, dod enerģiju, spēkus, novērš stresu un bezmiegu utml ... Turklāt, ir eksperimentāli pierādīts, ka Transfera Faktors ir efektīvs arī visu vīrusu, tādu kā gripa, hepatīti A, B, C, HIV, visu sešu veidu herpes vīrusa - citomegalovīruss, Epšteina-Barra, ieskaitot arī dažādu infekciju, dažādu hronisku un akūtu imūndeficīta stāvokļu un dažādu labdabīgu un ļaundabīgu onkoloģisko slimību gadījumos, un ir neaizstājams bieži slimojošiem bērniem un pieaugušajiem.

Imunitāte neapšaubāmi ir katra dzīvā organisma sastāvdaļa, kas skar jebkuru dzīvu organismu. Tapēc pilnīgi neizskaidrojams ir fakts, ka apmēram 2O-3O-jos gados populārs bija viedoklis, ka mazuļus nevajag likt pie krūts pirmajās trijās dienās pēc dzimšanas, aizvietojot mazuļa ēdienkarti ar 5% glukozi, vai mākslīgo piena maisījumu, kas turpinājās vairākus desmitus gadu, izraisot nopietnu imūndeficītu vairākās paaudzēs. Dažās dzimtās tās var būt pat 3-4 paaudzes. Sekas mēs redzam šodien  - alerģijas, onkoloģija, vīrusi, infekcijas, autoimūnas saslimšans. Visas šīs slimības ir sekas. Šodien katram no mums ir ļoti svarīgi normalizēt savu imūnsistēmu, atgūstot tās kompetenci. Daudzi maldīgi uzskata, ka imunitāte ir tikai saaukstēšanās.


Imunitāte ir organisma noturība pret jebkuriem svešas izcelsmes informācijas avotiem – svešām olbaltumvielām, svešām aminoskābēm, jaunām infekcijām, kas kā rezultāts rodas genomu apmaiņas ceļā un ir cilvēka sugai patoloģiska mikroflora.


Mums jābūt gataviem, ka jauni vīrusi un infekcijas iekaros pasauli, jo tas ir tāds bioloģisks dabas likums, bez ka nebūtu attīstības. Kā zinams, pret jaunām slimībām radīt zāles ir principā neiespējami, savukārt, radīt zāles slimībai, kas jau plosās ir jau par vēlu un tāpēc mūsu organismam ir jābūt gatavam tikt ar tām galā ātri un efektīvi. Vienkāršiem vārdiem runājot, izdzīvos tikai tie, kuriem būs stipra imunitate ! Turklāt, vecās slimības – tuberkuloze, trakumsērga, holēra, malārija arī nekur nav pazudušas. Arī onkoloģija šobrīd ieņem katastrofālu statistiku ne tikai Latvijā. Mūsu organismos dažādu bioķīmisku procesu rezultātā katru dienu rodas miljoniem patoloģisku šūnu un tikai no mūsu imūnsistēmas būs atkarīgs vai tā pieļaus to tālāku attīstību un nekontrolētu vairošanos  vai nē. Tikai spēcīga imūnsistēma ir spējīga tikt galā ar mūsu laikmetā sastopamo slodzi. Īpaša nozīme vēža profilaksē un ārstēšanā ir NK šūnām jeb NK killeriem, vai galētājšūnām. NK šūnas ir visagresīvākie no limfocītiem un tās  sastāda apmēram 5% - 15% no kopējā organismā cirkulējošo limfocītu skaita. To mērķis ir audzēju šūnu iznīcināšana un organisma aizsardzība no visdažādākajām infekcijām, vīrusiem un mikrobiem. NK killeršūnas-galētājšūnas ir ļoti svarīgs faktors cīņā ar vēzi. Imunitates paaugstināšana ir vienīgais veids kā palielināt NK šūnu-galētājšūnu skaitu un aktivitāti. Diemžēl, mūsu šodienas populācijai dažādu faktoru ietekmē NK kileršūnas iedzīvotājiem ir 5-6 reizes mazāk nekā tām  vajadzētu būt.

Pēc pēdejiem Transfera Faktoru klīniskajiem pētījumu datiem ir zināms, ka Transfera Faktors ir efektīvs arī pie lēni un nemanāmi ritošām galvas smadzeņu infekcijām, tādām kā parkinsona slimība, autisms, izkaisītā sklerozeun  pat pie bērnu cerebrālās triekas.

Protams, nepieņemsim Transfera Faktoru kā panaceju visām vainām, jo ja esam savu organismu noveduši kritiskā stāvoklī, ne vienmēr pietiks ar pāris burciņām Transfera Faktora, bet tomēr der atcerēties, ka Transfera Faktors paaugstina organisma spēju adaptēties, paaugstināt noturību pret dažādas izcelsmes stresiem un ievērojami paaugstina jebkuras terapijas efektivitāti, un jau šodien mēs varam teikt, ka Transfera Faktors ir mūsu bioloģiskais izdzīvošanas fenomens !!!

https://imunitatei.lv/lv/open-news:369991



https://www.youtube.com/watch?v=HM3ShgEt75I

Ja arī Tu velies baudīt šo pavasari bez alerģijas un uzlabot savu dzīves kvalitāti ar Transfera Faktoru, tad sazinies ! 

Komentāri (0)  |  2015-04-20 17:23  |  Skatīts: 1582x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ