Kā pasargāties no ērcēm ?



Tā kā pēdējā laikā aktuāls jautājums daudziem - padalīšos ar informāciju !

Aizsardzības līdzekļu iedarbību nodrošina smarža, kas izdalās, pateicoties cilvēka ķermeņa temperatūrai. Tā maskē cilvēka dabīgo aromātu, kurš tāpat kā izelpotā ogļskābā gāze piesaista odus.
 
Līdz ar to insektu efektīvai atvairīšanai līdzeklis jālieto uz visām atklātajām ķermeņa daļām, kā arī zem plāna apģērba. Īpaša uzmanība gan būtu jāpievērš bērnu pasargāšanai no kukaiņu kodumiem. Līdzeklis noteikti jāgatavo atbilstoši bērna vecumam, jo mazuļa āda ir daudz plānāka un līdz ar to arī jutīgāka. Berna preparāta sastāva noteikti nevajadzētu lietot alkoholu ! Tāpat vecākiem vienmēr jāseko līdzi, lai preparāti nesaskartos ar acīm vai muti.

Ņemot vērā, ka būtiskākais insektu atvairīšanas elements ir aromāts, dažādus gana efektīvus līdzekļus iespējams pagatavot arī mājas apstākļos. To pagatavošanai izmantojamas ēteriskās eļļas. Šāda līdzekļa izgatavošanai ir nepieciešama ēteriskā eļļa, bāzes eļļa (jebkura eļļa, kura tiek izmantota ēdiena gatavošanā, vislabāk olīvu) un alkohols, piemēram, spirts, kā arī neliela pudelīte ar dozatoru, smidzinātāju,  vai rullīti, kurā mikstūru glabāt. Preparāta pagatavošanai ir jāizmanto 20 -25 pilieni ēteriskās eļļas, ēdamkarote alkohola un ēdamkarote bāzes eļļas.
 
Tā kā dažādi insekti atvairāmi ar atšķirīgām eļļām, visefektīvāko līdzekli iespējams iegūt, sajaucot dažādas eļļas. Odu, mušu, ērču un blusu atvairīšanai izmantojama kanēļa, priežu skuju, kliņģerīšu eļļa, turpretī citrona, hiacintes, bazilika un eikalipta eļļas palīdzēs atvairīt odus, ērces un utis. Tāpat ādai saudzīgu pretinsektu līdzekli iespējams pagatavot no pelašķu esences, kas iegūstama, pelašķus nedēļu noturot degvīnā. Noderēs arī krustnagliņu esence, kas iegūstama, divas nedēļas noturot krustnagliņas olīveļļā. Dabiskie līdzekļi tāpat kā veikalā iegādājamie jālieto uz ādas un apģērba, taču tie būtu jālieto ik pēc stundas vai pēc peldēšanās. Šāds līdzeklis būtu jāglabā tumšā traukā, nepakļaujot saules gaismai.
 
Ēteriskās eļļas meklējiet dažādos bidrogu veikaliņos, vai pagatavojiet paši. Ēterisko eļļu var pagatavot šo eļļu saturošus augus vai to daļas destilējot ar ūdens tvaiku. Vienā noslēgtā traukā vārās ūdens, no tā pa cauruli tvaiks tiek barbotēts cauri ūdens un ēterisko eļļu saturošu augu maisījimam, bet no šī trauka pa cauruli tvaiks ar ēteriskajām eļļām tiek atdzesēts atteces dzesinātājā, kur kondensējas ūdens un tam pa virsu ēteriskās eļļas plēvīte.

Mājās var lietot vienkāršotu variantu, to pašu sen zināmo "kandžas aparātu", kurā brāgas vietā liek augu ziedlapiņas, skujas, apelsīnu mizas, vai ko citu tamlīdzīgu, kas labi smaržo un pielej klāt ūdeni, apmēram līdz 2/3 trauka tilpuma. Tad pievieno atteces dzesinātāju un to visu vāra. Traukā kurā uztver destilātu būs sakrājies ūdens, kam pa virsu būs plāna ēteriskās eļļas plēvīte. Kad puse no ūdens atdestilēta un ja redzams , ka ūdens, kas tek nav ar eļļas pilieniņiem (ir pilnīgi dzidrs), tad destilēšanu pārtrauc. Ja vēl atdestilējas ēteriskā eļļa, tad pielej vēl ūdeni, cik atdestilējies un turpina tālāk.


Esiet veseli (heart) 

Komentāri (0)  |  2015-06-11 06:03  |  Skatīts: 3740x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ