Vecās, labās fizioterapijas metodes klepus un saaukstēšanās slimību ārstēšanai un profilaksei.



Lielākā daļa mūsdienu jauno vecāku savā bērnībā ir izbaudījuši savulaik tradicionālas, bet mūsdienās piemirstas ārstēšanas metodes - sinepju plāksterus, banku vakuuma terapiju, ultravioleto lampu, kāju sildīšanu, masāžas, pasīvā bronhu drenāža un citas procedūras, ko vēl pirms gadiem 25 plaši izmantoja mājas medicīnā saaukstēšanās slimību, īpaši klepus ārstēšanai.

Sildīšanas
ir fizioterapijas metode, kuras izmantošanai jābūt apdomīgai un ar izpratni. Dažreiz siltums var vairāk kaitēt nekā palīdzēt. Pirmais un svarīgākais noteikums, lai procedūra nekaitētu, siltumterapiju drīkst pielietot tikai tad, ja bērnam nav paaugstināta temperatūra. Sildīšanu nedrīkst veikt saslimšanas akūtajā fāzē, jo tā ir arī papildus slodze organismam. Sildīšanas parasti pielieto slimības atveseļošanās fāzē. Sildīšanu mērķis, ir panākt, lai biezās, iekasuma procesā radušās gļotas sasildītu, sašķidrinātu un dabūtu ārā. Visbiežākā komplikācija parasti ir iekaisuma blakusproduktu uzkrāšanās dažādos organisma dobumos, vai pēc bronhītiem, vai plaušu karsoņiem - bronhos, vai alveolās. Kā siltuma avotu var izmantor vārītu olu, kartupeļus, uzkarsētus un lina maisiņā iesietus graudus, vai putraimus karstu katla vāku, vai termoforu. Šādus apliekamos var turēt līdz pat 30.min. 2-3x dienā. Pēc deguna dobumu sildīšanām, ļoti efektīvi būtu izskalot katru nāsi ar sālsūdeni, ja tas ir bērns, tad izskalojam ar humeru.
 
Karsti, saspaidīti kartupeļi
uz muguras der tad, ja ir rejošs klepus un spazmēti bronhi, proti, grūti atklepojamas krēpas. Siltums atver elpceļus un ir vieglāk atklepoties. Tomēr arī šo metodi jābūt uzmanīgiem - kartupeļi tiešām ir ļoti karsti, var apdedzināt ādu, tāpēc pirms uzlikt kartupeļus, uz muguras uzklājiet dvielīti. Nedrīkst izmantot metodi, ja ir paaugstināta temperatūra.
Pavisam maziem zīdainīšiem krūškurvja sildīšanai iesaka izmantot siltas eļļas, kuras uzsilda līdz patīkami siltai temperatūrai un ierīvē muguriņā un krūšu kaula rajonā, tad apsien siltu, mīkstu lakatu un ļauj izsildīties.

Kāju sildīšana ir efektīvs profilaktisks līdzeklis, ja ir gadījies stipri nosalt, kaklā parādījusies kņudēšana un sākušas iesnas. Pēc slimošanas šādas procedūras palīdz organismam ātrāk atjaunoties. Kāju vanniņai varat pievienot nedaudz sinepju pulvera.
 
Ēteriskās eļļas un zāļu tējas
. Elpceļu vīrusu laikā, īpaši bērniem līdz 3.g.v., īpaši uzmanīgi jāizvēlas ārstēšanas ar ēteriskajām eļļām un zāļu tējām, kas var izraisīt alerģiskas reakcijas, vai pat bronhu spazmas. Tā kā organisms jau ir novājināts, alerģiska reakcijas var parādīties arī tiem bērniem, kuriem līdz šim alerģijas nav bijušas. Ar tējām labāk, ja nezināt, tad nemaz nedodiet! Katrā ziņā, noteikti nekādu ļaunumu nenodarīs kumelīšu, liepuziedu, aveņu, vai upeņu tējas.
 
Medus. Arī ar medu esiet uzmanīgi, jo medus ir bioloģiski ļoti aktīvs produkts. Ja savam mazulim vēl ne reizi neesat devuši medu, tad katrā ziņā slimošanas reize, lai nav pirmā!
 
Sinepju plāksterus pavisam nesen vēl izmantoja kā universālu līdzekli pret jebkuru saaukstēšanos. Plāksteri ir terapijas veids, kas ļauj izsildīt punktus uz muguras, kas atbild par elpceļu veselību. Palīdz pie bronhītiem un pneimonijas (plaušu karsonis). Plāksterus nedrīkst likt sirds rajonā. Var izraisīt alerģisku rekaciju, tāpēc bērniem tos neturiet ilgāk par 5-10 min.Sinepju plāksterus nedrīkst lietot bērniem, kas ir jaunāki par trim gadiem, kaut gan, gribētu paskatīties, kā jūs to izdarītu.
 
Piparu plāksteri
ir vēl viens sildīšanas veids, kas ir maigāks un šos plāksterus pielīmētus zem apģērba var nēsāt pat diennakti no vietas. Plāksteri jāuzliek plaušu rajonā – uz krūtīm, krūšu kaula, uz muguras pie lāpstiņām.
 
Bankas
stimulē lokālo asinsriti un tādā veidā no elpceļiem izvada infekciju. Zem bankām veidojas vakuums un tas veicina limfas atteici un asinsriti konkrētajā zonā uz muguras.
Skaidrojums: poļu banki burkas, arī bankas, apaļi stikla trauciņi ar biezām, gludām malām un paplašinātu, apaļu dibenu (tilpums 30—70 ml).


To uzlikšana ir ārstn. procedūra, ko izmanto, lai mazinātu sāpes un paātrinātu iekaisuma likvidēšanos. Visbiežāk tās liek uz krūškurvja priekšpuses vai mugurpuses (ja ir plaušu, bronhu, pleiras iekaisums vai asins sastrēgums plaušās, piem., sirds astmas gadījumā), kā arī jostas un krustu vai plecu joslas apvidū (šā apvidus muskuļu vai nervu sāpju gadījumā). BANKAS nedrīkst likt cilvēkiem, kam ir ādas slimības, kā arī asins recēšanas traucējumi, piem., hemorāģiskā diatēze. Lai BANKAS iedarbība būtu pietiekama, parasti vienā reizē citu citai blakus uzliek 6—12 bankas.

Kā to izdarīt: Vati samitrina spirtā vai ēterī (spirta vai ētera pudele pēc tam noteikti jāaiztaisa un jānoliek sāņus) un aizdedzina. Kreisajā rokā paņem banku un 30—50 cm attālumā no ķermeņa virsmas BANKAS dobumā uz 1—2 sek. ievieto degošo vati (BANKAS nedrīkst pārkarsēt!). Pēc tam nekavējoties banku uzliek vēlamajā vietā, kur tā piesūcas. Kad visas BANKAS cieši uzliktas, slimnieku apsedz. BANKAS noņem pēc 15—20 min., paliecot tās uz sāniem.

Ja BANKAS uzliktas pareizi, pēc to noņemšanas uz ādas paliek zilgansārti laukumi, kas vairāku dienu laikā izzūd. Dažreiz BANKAS uzlikšanas vietā pēc ziluma izzušanas āda ilgstoši paliek brūngana. BANKAS uzlikšanu attiecīgajā ķermeņa apvidū var atkārtot vairākas dienas pēc kārtas, taču tad BANKAS jāliek uz ādas laukumiem, kam ir normāla vai gandrīz normāla krāsa.

Aktīvā bronhu drenāžas masāža - noliekam bērnu apmēram 25-30 grādu leņķī un ar vibrējošām kustībām masējam 5-10 min. 4-6x dienā. Pasīvo drenāžu dabūsiet, ja gultiņai būs iespēja noregulēt galvgali apmēram uz 25-30 grādiem. Ļoti labs rehabilitācijas veids, gļotu evakuēšanai no plaušām, ir smiešanās. Konvulsīvā starpribu muskuļu raustīšanās, nodrošinās aktīvu plaušu drenāžu un pēc 5-10 min. smiešanās, bērnam uznāks produktīvs klepus!



Atcerieties, kas neviena no šīm metodēm nebūs piemērota aktīva iekaisuma procesa laikā, vai pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras!


Saistītās tēmas:

Kā uzveikt gripas vīrusu ātri un efektīvi ? (derēs gan bērniem, gan pieaugušajiem)

HOMEOPĀTISKĀ MĀJAS APTIECIŅA KATRAM

Kā parūpēties par sevi, lai pēc iespējas izvairītos no veselības problēmām un nodzīvotu ilgu mūžu ?


https://www.imunitatei.lv

https://www.draugiem.lv/imunitatei/

Komentāri (0)  |  2016-01-22 20:25  |  Skatīts: 17868x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ