Pret klepu — ar tautas medicīnas līdzekļiem.



Klepus ir viens no labākajiem organisma aizsargmehānismiem, ko ne vienmēr ieteicams nomākt. Kad elpošanas trakta nervu galu kairinājuma radītais signāls nonāk klepus centrā galvas smadzenēs, tiek iedarbināts aizsargreflekss — klepus. Visbiežāk klepus rodas vīrusa izraisītu augšējo elpceļu gļotādas iekaisuma dēļ, kas arī rada kairinājumu un pastiprinātu gļotu izdalīšanos. Klepojot no bronhiem izvadām gļotas, mikrobus un citas organismam nevēlamas vielas.

Parasti vīrusa izraisīts klepus pāriet pats no sevis 5–14 dienās, un, ja vien klepus ļoti netraucē, zāles šajā laikā nav jālieto.

Uzreiz varu teikt, ka pretklepus sīrupus aptiekā varat droši nepirkt - tie nestrādā, ir pārbaudīts! Ir tikai viens, kuru varētu ieteikt tad, ja klepuslekmes dēļ nevar iemigt - "Pini Compositum", bet ikdienā gan neaizraujieties ar to, jo tas satur kodeīnu, kas nomāc klepus refleksa centru!

Vēl būtu labi saprast, ka pats klepus nav slimība, bet gan tikai simptoms, kas pavada kādu citu slimību - astmu, dažādas izcelsmes bronhītus, plaušu karsoni. Un šīs slimības arī ir tikai sekas kādai nopietnākai problēmai organismā, visbiežākie iemesli ir piesārņojums, nepietiekams šķidruma daudzums, hroniskas - lēni ritošas infekcijas, arī parazītu klātbūtnee.

Pie jebkura klepus pirmais ieteikums ir ikdienā lietot daudz šķidrumu. Vislabāk dzert tīru ūdeni (tam varētu pieliet dzērveņu, cidoniju, smiltsērkšķu sulu), tējas vai morsu. Ja slimniekam negribas ēst, lai viņš apēd tik, cik grib, vai neēd nemaz. Kad kļūs labāk, gan jau arī apetīte uzradīsies. Ja garšo, slimniekam var dot siltu pienu ar medu, tam pievienojot nedaudz sviesta un naža galu sodas.

  • Sīpolam izdobj vidu, ieliekot tajā karoti medus. Pēc brīža būs gatavs vislabākais klepus sīrups. Tādā pašā veidā var izmantot arī rutku.
  • Vispiemērotākās ārstniecības augu tējas klepus ārstēšanai ir lakricas saknes, priežu pumpuri, egļu dzinumi, mārsils, raudene, ceļteka, saldsakne, altaja, māllēpju ziedi, pelašķi, alvejas un Islandes ķērpja tēja. Ja klepus kairina kaklu, tējai ar medu var pievienot dažus pilienus olīveļļas vai smiltsērkšķu eļļas.
  • Vienu citronu 10 minūtes pavāra uz lēnas uguns, pārgriež uz pusēm, izspiež sulu, kurai pievieno 2 ēd.k. glicerīna. Šim maisījumam pieliek vēl 200 g medus (pilna glāze) un labi samaisa. Ja klepus nav bieži, maisījumu dzer pa 1 tējk. 3 – 4 reizes dienā, bet, ja klepus moka arī naktī, jāņem vēl 1 tējk. arī naktī. Līdzeklis darbojas ļoti efektīvi, nerada nekādus traucējumus. Bērniem ieteicams dot mazākās devās atkarībā no vecuma.
  • Vienu ēdamkaroti medus izšķīdina 1 glāzē silta piena.
  • Viena citrona sulu sajauc ar 100 g liepziedu medus un izdzer dienas laikā.
  • Ilgākai lietošanai pagatavo mārrutku un medus maisījumu: 500 g medus ieteicams ņemt 100 g rīvētu mārrutku. Maisījumam jānostāvas 5 – 6 dienas, to lieto pirms ēšanas pa 1 ēdamkarotei 2 reizes dienā ( ja slimas plaušas). Glabā noslēgtā traukā.
  • Lazdu riekstu kodolus sasmalcina un sajauc ar medu attiecībā 1:1. tas labi palīdz, ja ir hronisks klepus.
  • Sevišķi efektīvs saaukstēšanās un gripas gadījumā ir medus un ķiploka maisījums šādā sastāvā: uz smalkās rīves sarīvē 1 notīrītu ķiploku un vienādās attiecībās sajauc liepziedu, aveņu vai pļavu medu. Noslēgtu liek nostāvēties 2 – 3 stundas un lieto pirms gulētiešanas pa deserta karotei, uzdzerot siltu pienu.
  • Kā atkrēpošanas līdzeklis ieteicams uzlējums uz māllēpju lapām, liepziediem (sviedru dzīšanas līdzeklis), kā arī no avenēm, upenēm, u.c.:
  • Ņem 1 ēd.k. sasmalcinātu māllēpju lapu un uzlej 1 glāzi karsta ūdens. Vēl karstu filtrē, pārpalikumu izspiež un pievieno uzlējumam 1 ēd.k. medus. Lieto pa ēdamkarotei 3 – 4 reizes dienā kā atkrēpošanas līdzekli. Tādu pašu uzlējumu var pagatavot no liepziediem, kaltētām avenēm un upenēm.
  • Vāra sīpolus ar cukuru kā zapti. Sīpolus sagriež šķēlēs, pārber ar cukuru, liek grāpītī un uz mazas uguns vāra (uz plīts riņķiem vāra aptuveni divas stundas, ik pa laikam samaisot). Gatava šī vira izskatās brūna un sīrupaina. Sīrupu var ēst kopā ar visiem sīpoliem, bet var nokāst un pievienot arī medu.
  • Sarīvē melnos rutkus tik daudz, lai iegūtu vienu litru sulas. Izspiež caur marlīti. pievieno 200g medus. Iegūtais maisījums jālieto pa 2 ēdamkarotēm pirms ēšanas un arī pirms gulētiešanas.
  • Rutkā izdobj vidu, piepilda ar medu. kad izkusis un ir sajaucies ar rutka sulu, var lietot. Lieto pa 0,5 – 1,5 glāzēm dienā.
  • Pa ēdamkarotei rutku vai burkānu sulu, kas sajaukta ar tādu pašu daudzumu piena vai medus dzēriena, lieto 6 reizes dienā.
  • 6-8 rutki jāsagriež smalkās šķēlēs, jāapber ar krietnu kārtu cukura. Pēc pus stundas atdalījusies būs sula. Cukurotā sula jādzer pa ēdamkarotei ik pēc stundas.
  • Bērniem rutkus sagatavo šādi: sagriež sīkos kubiņos, katliņā pārkaisa ar cukuru, tad divas stundas sautē cepeškrāsnī. Kad sautējumu izkāš, lieto iegūto šķidrumu. Lieto pa divām tējkarotēm 3-4 reizes dienā pirms ēšanas un pirms gulētiešanas.
  • Sasmalcina 10 sīpolus un 1 ķiploku un vāra nepasterizētā pienā. Novārījumam pievieno medu, dzer pa ēdamkarotei ik stundu visu dienu.
  • Ieteicams lietot brūkleņu sulas sīrupu, sajauktu ar medu. Lieto bieži, pa 1 tējkarotei. Vienlaikus dzer arī meža zemeņu tēju.
  • Sajauc 2 ēdamkarotes sviesta, divu svaigu olu dzeltenumus, vienu tējkaroti kviešu miltus un 2 tējkarotes medus. Lieto pa tējkarotei daudzas reizes dienā.
  • Vienādās daļās samaisīt burkānu un rutka sulu ar pienu, dzert 6 reizes dienā pa 1 ēd.k.
  • Samaisīt 2 olu dzeltenumus, 2 ēd. k. sviesta, 2 t.k.. medus un 1 t.k. kviešu miltu, dzert pa 1 t. k. vairākas reizes dienā.
  • Traukā sasmalcināt riekstus ar medu vienādās daļās, 1 t.k. masas izšķīdināt 100ml silta ūdens un dzert maziem malciņiem.
  • 1 t.k. salvijas apliet ar vienu glāzi vārīta ūdens, ļaut nostāties, nokāst, ļaut nostāties, novārījumu atšķaidīt ar pienu attiecībā 1:1.
  • 50g rozīņu apliet ar 200ml vāroša ūdens, dot nostāties 30 min., sagriezt sīpolu un izspiest no tā sulu, no rozīnēm noliet ūdeni un pievienot tam 3 karotes sīpolu sulas. Dzert maziem malkiem, taisīt uz vienu reizi m vislabāk uz nakti.
  • 1 ēd. k. sarkanā āboliņa apliet ar 200 ml vāroša ūdens, ļaut pastāvēt 3-5 min., dzert siltā veidā maziem malkiem (atkrēpojošs līdzeklis)
  • Ļoti efektīvs klepus ārstējošs līdzeklis, neļauj iet dziļāk, mīkstina to. 100g. izkausētu zoss tauku, 100g medus, 1 ēd.k. alojas sulas, 1 ēd.k. kakao pulvera. Alojas lapu pirms zāļu taisīšanas notur ledusskapī 10 dienas. Lieto: pa 1 t.k. * dienā, aizdzerot ar siltu pienu. Glabā ledusskapī.
  • Lai mīkstinātu klepu un veicinātu atklepošanu, vēlamas stipri siltas kāju vanniņas – karstums kairinās pēdu receptorus. Lielāks efekts būs, pievienojot sinepju pulveri vai ārstniecības augus. Pēc pēdu sildīšanas jāuzvelk vilnas zeķes un jāiet gulēt.
  • Slimnieks var doties arī karstā vannā un kārtīgi izsildīties. Ūdenim vēlams pievienot kādas aromātiskās eļļas, piemēram, eikalipta vai priežu, ja vien pret tām nav alerģija.
  • Ja mājās ir parafīns, arī to var izmantot pēdu sildīšanai. Aptiekā var iegādāties ne tikai parafīnu, bet arī ozokerītu (parafīnam līdzīgu tumšas krāsas vielu), vai termoforu (aptiekas cena ap 3,50 eiro).
  • Ārstējot klepu bērniem, nereti tiek izmantotas ziedes ar ēteriskajām eļļām. Ja izvēlaties tās lietot, maigi iemasējiet plaušu rajonā, neaizmirstiet arī kāju ikrus un pēdas. Uzmanīgi ar zīdaiņiem un alerģiskiem bērniem! Sākumā pamēģiniet ļoti mazu daudzumu un vērojiet ādas reakciju. Labāk izvairīties no mentola ziedes sastāvā.
  • Lietojot sinepju plāksterus, iegādājieties bērniem piemērotos, vājākos plāksterus. Uzlieciet to plaušu rajonā, tikai skatieties, lai tas neatrastos bērnam uz sirds. Ārsti gan neiesaka plāksterus, jo tie rada lielu iespējamību iegūt ādas reakciju – bērna āda ir ļoti plāna un jūtīga. Vienlaikus plāksteri sasilda ādas virsslāni, bet būtisku uzlabojumu klepus ārstēšanai nesniedz.
  • Klepus gadījumā ļoti labi noder inhalācijas – kumelīšu tējas un sodas, ēterisko eļļu: timiāna, dižegles, eikalipta, kadiķa, lavandas inhalācijas. Tvaiku elpošana īpaši palīdz aizsmakuma, rejoša klepus gadījumā, kad iekaisusi balsene.


Nebojā kuņģi un netērējies lieki!

Ja klepus kairina kaklu, var sūkāt pretiekaisuma tabletes, piemēram, «Falimint» vai «Decatylen», taču tāds pats efekts būs arī tējai ar medu vai pāris pilieniem olīveļļas vai smiltsērkšķu eļļas. Daži saka — iedzeru acetilcisteīnu, sāku atklepot un tūlīt jūtos labi, taču vingrojot efekts būtu tikpat labs. Uzveikt vīrusu un izveseļoties palīdzēs ehinācijas preparāti, kas stiprina organisma aizsargspējas. (ne ilgāk par 10 dienām!!!)


Šokolāde var ārstēt klepu.

Speciālisti izpētīja šokolādes sastāvu un rezultātā izdevās konstatēt, ka tā satur teobromīnus, kuriem piemīt pretklepus iedarbība. Turklāt desertam šīs īpašības izteiktas pat vairāk kā pretklepus zāļu preparātiem. Zinātnieki veica pētījumus, kuros piedalījās vairāki brīvprātīgie. Daļa eksperimenta dalībnieku saņēma parastos pretklepus preparātus, tajā skaitā kodeīnu, bet pārējie ārstējās ar saldajām zālēm. Rezultātā konstatēja, ka šokolāde ir efektīvāka par kodeīnu. Vienlaikus šokolādei nav blakusefektu, salīdzinājumā ar medicīniskiem preparātiem.


Homeopātija pret klepu.

Drosera cpl. globe – pretklepus komplekss – lieto 3x dienā, papildina ar pretklepus tējām (ja klepus nepāriet, vai nepaliek mīkstāks 3-5 dienu laikā, zvaniet - nokonsultēšu, jo klepus izcelsme var būt dažāda un tad klāt būs  jāpievieno arī citus preparātus.

Spongea 6.globe – lieto pie laringīta, aizsmakumiem, klepus mīkstināšanai.
vairāk par homeopātiju: https://kristineliepina.1s.lv/?a=56&m=1


 

Komentāri (0)  |  2016-04-08 05:43  |  Skatīts: 17908x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ