Biedrības "Skanošie Ciedri" atklātā vēstule:
Godājamie prezident, ministru prezident, ministri, deputāti! Tieši mūsu paaudzei ir ļoti paveicies. Mums ir dota visbrīnišķīgākā iespēja īstenot to, ko jau sen visa latviešu tauta ir vēlējusies - uzcelt labklājīgu, plaukstošu valsti, pamatīgi aizsargātu pret ārējiem iebrucējiem, iekšējām domstarpībām, pārmetumiem, uzbrukumiem, noziedzības. Valsti, kurā garīgā un materiālā bagātībā, labklājībā dzīvo laimīgas, vienotas ģimenes. Mūsu valsts var ne tikai sākt šādas brīnišķīgas valsts celšanu, bet arī pati var pagūt dzīvot tajā.
Pilnvarotajām amatpersonām ir iespēja paust labu gribu likumdošanas līmenī - piešķirt katrai ģimenei, kura vēlas, vienu hektāru zemes savas dzimtas mājvietas (skatīt Pielikumā „Kas ir dzimtas majvieta”) iekārtošanai uz tā.
Zeme jāpiešķir bezmaksas, bez nekustamā īpašuma nodokļa, lietošanā uz mūžu, ar tiesībām nodot mantojumā. Jebkādi produkti, kas ražoti dzimtas mājvietās, jāatbrīvo no jebkādiem nodokļiem, licencēšanas, sertificēšanas.
Diez gan vienkārša rīcība izraisīs vairumā laužu no dažādiem sabiedrības slāņiem tieksmi celt, radoši, videi draudzīgi izpausties tieši šeit uz zemes Dzimtenē.
Šāda rīcība atvieglos un pacels jaunā – daudz augstākā līmenī jau esošo tā saukto „bioloģisko saimniecību” saimniekošanu.
Jūs taču piekritīsiet, ka katram latvietim it kā ir dzimtene, bet kurš zemes gabaliņš ir tieši viņa dzimtenes gabaliņš, ne katrs var parādīt. Ja katra ģimene – valsts pamatvienība – saņems un pārvērtīs savu, aptverto ar savu radošo domu, dzimtas mājvietu ziedošā paradīzes dārzā, tad arī visa Latvija kļūs brīnišķīga, bagāta un labklājīga.
Rietumu attīstības tēls izrādījies maldinošs – solītās bagātības vietā cilvēki saņēmuši dzīva ūdens, gaisa, uztura, mājokļu surogātus, bet valsts pārvaldes amatpersonas saņēmušas neapmierinātu, slimu, noziedzīgu, izmirstošu sabiedrību.
Līdzšinējie valsts attīstības plāni tiks laboti, piepildīti ar saturu, darbiem pamatotu. Un tādi valsts attīstības plāni iedvesmo tautu veidot stipras ģimenes, radīt bērnus, celt un radoši izpausties tieši uz mūsu zemes, par ko liecinās veselības, nodarbinātības, laulību, dzimstības, izceļošanas rādītāju strauja uzlabošanās.
Jau šobrīd norisinās cilvēces atkopšanās no dažādām krīzēm, jau šobrīd cilvēki atgriežas pie savas zemes un ceļ un rada uz tās. Piemēram, Latvijā plaukst un zeļ „biologiskā lauksaimniecība”, Krievijas dzimtu mājvietu produkti tiek tirgoti arī Latvijā, un arī šeit tie ir atzinīgi novērtēti.
Vai Latvijas valsts pārvaldes amatpersonas izmantos šo iespēju? Vai patiesi, godprātīgi pildīs savus pienākumus, atvieglos iespēju, iedvesmos savus bērnus mīlēt mums uzticēto, dāvāto mantojumu – māmuliņu zemi, kura savam kopējam tūkstoškārt atdarīs ar bagātību, tādējādi savu ģimeni, sabiedrību un valsti patiesi bagātu? Vai pagūs paši piedzīvot laimi, viscēlākās jūtas – cieņu, mīlestību, rūpes, apbrīnu, iedvesmu, pateicību saviem bērniem, sabiedrībai, zemei?
Kas ir „dzimtas mājvieta”?
Lai katram cilvēkam ir Dzimtene. Sava vieta zem saules. Kā Dieva klēpis, kurā viss viņu mīl un lolo. Šajā vietā viņš ir stādījis augus un tieši viņu tieši viņa stādītie izaugušie augi baro, nodrošina veselību, jo viņi pazīst šo cilvēku, ir noteikuši, kādas vielas no saules un zemes viņi var paņemt, lai viņu kopējs būtu vesels. Šeit kopā ar augiem un zvēriem cilvēks ir izveidojis paradīzi savai dzimtai.
Cilvēkam, lai būtu vesels, lai dzīvotu, vajag saikni ar dabu, dzimtu, planētu Zeme... Kad cilvēks jūt to, ko jūt viņi, kad iepazīstina ar sevi, rūpējas par tiem, tie var atsaukties un palīdzēt viņam, nodrošināt visu vajadzīgo cilvēka dzīvībai.
Dzimta – lūk, kas ir svarīgākais „dzimtas majvietā”.
Pat „izaugot no vecāku mājām”, kļūstot patstāvīgam, cilvēks apzināmies, ka ir tik labi just, saņemt vecāku un vecvecāku atbalstu, un cilvēka bērniem ir tik labi peldēties šo tuvinieku dāvātajā mīlestībā. Mūsu šūnu DNS satur mūsu vecāku programmas, vecvecāku, līdz pat dzimtas pirmsākumiem, pašiem pirmajiem cilvēkiem uz Zemes, pat Dieva programmas, pēc kura līdzības un tēla radīts cilvēks. Esot dabā, kas ir Dieva domu materializējums, vēršot savu uzmanību uz Dieva domām, iespējams saprast Dieva nodomu attiecībā uz katru Dieva radījumu un izpildīt Dieva doto uzdevumu pirmajam cilvēkam - Ādamam – dot nosaukumu un uzdevumu katrai Dieva radībai.
Materiālā plānā Dzimtas mājvieta nozīmē zemes gabalu ne mazāku par vienu hektāru, uz kura ģimene ar savām rokām iekārto Mīlestību telpu – ziedošu un augļus nesošu paradīzes dārzu, mežu, dzīvžogu, ūdenskrātuvi, māju, lapenīti, pirtiņu, atpūtas vietas, spēka vietas.
Kāpēc aprēķināts tieši viens hektārs?
Tā ir platība, kura aptver ģimenes redzesloks – kuru viegli pārzināt un uzturēt kārtībā pašiem, nepiesaistot apmaksājamu darbaspēku, uz kuras var izvietot visas ģimenei vajadzīgās telpas, kam mazdārziņš par mazu, pašatjaunojošos, pašnodrošinātu, ilgtspējīgu dabas vienību, tas ir, uz tās ir augu, zvēru, putnu, kukaiņu daudzveidība. Turklāt tādā veidā, lai viegli sagādātu ģimenei uzturu, siltumu, radošās izpausmes utt. Platība var būt lielāka tiem, kam domas ātrums ir liels, kas ar savu redzesloku var aptvert vairāk.
Dzimtas mājvieta kopā ar ~99 citām tamlīdzīgām majvietām veido Dzimtu mājvietu ciematu. Ar visa dzimtu majvietu ciemata spēkiem tiek iekārtota kopējā telpa – ceļi, ziņojumu delis, skola, bibliotēka, amfiteātris, skatuve, pasākumu, tikšanās vieta, dabas takas, peldvietas, veikals, izstāde utt.
Tā ka visi iedzīvotāji ir līdzīgi domājoši, ar vienotu nodomu, tad saderība ir ikdienas ieraža.
Katras ģimenes nodoms ir savas dzimtas laimīga dzīvesveida tēla izveide – dzīv.
Patiesi garīgam cilvēkam nav vajadzības izolēt sevi no visa dzīvā, „zāģēt zaru, uz kura viņš apsēdies”, lai uzņemtos atbildību par sīku mūsu kopējās planētas Zeme gabaliņu, sakārtotu to, pārvērstu plaukstošā dārzā un kopā ar citām dzimtas mājvietām ietērptu Mīlestībā visu mūsu valsti, kontinentu, planētu. Un nekāda propoganda tad vairs nav vajadzīga, jo jebkurš saprātīgs cilvēks, redzot laimīgu dzīesveidu, to atdarina.
www.anastasia.ru/patrimony/