Kas gan var būt dārgāks par mūsu bērnu veselību ?



Ja Jūsu mazulis kaut reizi ir bijis slims, tad Jūs noteikti piekritīsiet man: „Kas gan var būt dārgāks par mūsu bērnu veselību!” Tieši tā – dārgāks, jo pārrēķinot izdevumus, kurus esam spiesti izdot par ārsta apmeklējumu, medikamentiem, analīzēm, transportu, speciālu pārtiku, papildus konsultantiem, utml, mums jārēķinās arī ar darba kavējumu, šefa neapmierinātību, spiedienu no kolēģu un klientu puses, un rezultātā vēl samazinātiem ienākumiem... Un kur nu vēl, ja runājam par ārstēšanos slimnīcā, kur jārēķinās ar papildus izmaksām par uzturēšanos un nokļūšanu līdz stacionāram! Bet, ja bērni ir divi, viens - slimnīcā, bet otrs mājās. Slimības lapas būs jāņem abiem vecākiem un visticāmāk, būs jāiesaista kāda ome vai krustmāte, kas atradīsies pa vidu un skries ar buljoniem, iepirkumiem, zālēm, pieskatīs mazuli slimnīcā, kamēr mamma aizbrauks uz mājām nomazgāties, sakopties un apraudzīt mājās slimojošos...  Šeit ar šefa neapmierinātību, spiedienu no kolēģu un klientu puses, un rezultātā ar samazinātiem ienākumiem nāksies saskarties arī tētim... Saprotams, ka arī omei būs neplānoti izdevumi un rūpes, un, ja arī ome vēl ir strādājošs cilvēks, tad, iespējams, arī viņa nopelnīs mazāk nekā būs plānojusi!  

Un tomēr, neskatoties ne uz kādiem papildus izdevumiem, mūsu bērni mums ir lielākais dārgums pasaulē, mēs tos nevienam nekad neatdotu, neapmainītu ne pret kādu naudu, pat ne visneiedomajākamajām austrumu bagātībām... Tātad - mūsu bērni ir pelnījuši pašu labāko, ko vien mēs varam tiem sniegt! 

Un, manuprāt, labākais, ko mēs jau šodien varam iedot savam bērnam – ir laba veselība! Daudzi vecāki noteikti man teiks: „Jā, jā, mēs jau tā daram! Mēs dodam medu, ziedputekšņus, C vitamīnu,  dzērvenes, utml.” Tomēr ir vēl kas daudz, daudz vērtīgāks par šo visu:

„Pasaules veselības organizācijas speciālisti ir atklājuši, ka ar krūti ēdināti bērni retāk slimo ar astmu, diabētu, leikēmiju, artrītu, rahītu, vēzi un citām nopietnām slimībām. Savukārt, zviedru pētnieki secinājuši, ka mazuļi, kas zīdīti ilgāk par četriem mēnešiem, par 7,7% retāk slimo ar astmu, par 24% – ar atopisko dermatītu, par 6,5% – ar alerģisko rinītu nekā bērniņi, kuri zīdīti mazāk nekā četrus mēnešus.”

Vairāk nekā divdesmit gadu veci pētījumi liecina, ka sievietes, kuras savus mazuļus zīdījušas ilgāk par pusgadu, retāk saslimst ar krūts un/vai olnīcu vēzi. Kopš 2000.gada zinātnieki cenšas izstrādāt vēža un infekcijas slimību terapiju, kas būtu balstīta uz mātes pienā esošajām olbaltumvielām, tātad – cenšas radīt medikamentus, kuru sastāvā būtu mātes piena olbaltumvielas. 

To, ka mātes piena olbaltumvielas spēj cīnīties ar vēža šūnām, zinātnieki atklāja nejauši. Viņi uzpilināja no mātes piena iegūtu ekstraktu uz pirmsvēža veidojuma – papilomas. Tikai sakritības dēļ vēža barotnei, kas tika izmantota šajā eksperimentā, bija zems pH līmenis – tāds, kāds tas ir zīdaiņa kuņģī. Mātes piena olbaltumvielas spēja tikt galā ar vēža šūnām!

Tā zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka mātes pienā esošās olbaltumvielas, nokļūstot zīdaiņa kuņģī, veido šūnas, kuru uzdevums ir cīnīties ar vēža šūnām. Kāpēc tas ir tik svarīgi? 

Zīdainītis pirmajā dzīves gadā ļoti ātri aug, un šajā laikā šūnas arī ļoti strauji dalās. Taču strauja šūnu dalīšanās saistīta ar ļaundabīga audzēja draudiem. Lai tā nenotiktu, daba izstrādājusi aizsargmehānismu – mammas pienu.

/Konsultēja: JEVGĒNIJA LIVDĀNE, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.  Publicēts: MansMazais 29.11.2010./

1949.gadā Henrijs Šervuds Lourenss (1916.g. 22. septembris – 2004.g. 5.aprīlis) atklāja, ka imunitāti no viena dzīva organisma otram var nodot, ievadot vairāk pieredzējušā (sensitivizētā donora) leikocītu ekstraktu, kas satur īpašas imūnās pieredzes molekulas,  mazāk pieredzējušam (nesensitivizētam akceptoram). Šīs molekulas nosauca par Transfera Faktoriem (pārneses faktors). Turpinot izpēti noskaidrojās, ka visiem mugurkaulnieku zīdītājiem Transfera Faktori ir vienādi. Ļoti daudz Transfera Faktoru ir asinīs, bet vēl vairāk pirmpienā. Mazulim piedzimstot, to aizsargā iedzimtā imunitāte, bet iegūtās tam vēl nav. Imūnsistēmas pārraides mehānisms ir vienkāršs - mātes uzkrātā imūnā pieredze, kas ir ierakstīta Transfera Faktoros, tiek nodota mazulim piedzimšanas brīdī (pirmajās 72h) ar mātes piena pirmajām lāsēm.

/Publicēts: PMID:18908918 [PubMed-OLDMEDLINE] LAWRENCE H.S./

Pateicoties šiem pētījumiem un ASV kompānijas „4Life Research” neatlaidīgajam darbam, neskaitāmajiem zinātniskajiem pētījumiem un entuziasmam, 1980.gadā dienasgaismu ieraudzīja pirmais Transfera Faktorus saturošais produkts – Transfer Factor Classic, kuru ieguva no govs pirmpiena. Transfera Faktors no govs pirmpiena satur supresoro olbaltumvielu frakciju, kura spēj nomierināt satrakojušos imunitāti, novēršot alerģiju un autoimūnu saslimšanu risku. Šī formula būs arī lielisks atbalsts mazuļiem, kuri nav saņēmuši vai kāda iemesla dēļ nevar saņemt mātes pienu.

Vēlāk zinātnieki konstatēja, ka  putni imūno pieredzi nākamajām paaudzēm nodod caur olas dzeltenumu. Putni ar cilvēku vīrusiem neslimo, bet to organisms, saskaroties ar tiem, izstrādā tādas Transfera Faktoru formas, kuras, jau šodien droši varam teikt, ir efektīvākais līdzeklis cīņā ar vīrusiem un infekcijām. Lai apsteigtu gripu, mūsu imūnsistēmai ir jāreaģē ar ātrumu 5x1015 stundā. Tas ir ļoti liels ātrums! Tādu efektu nespēj panākt nevienas no šobrīd pieejamajām zālēm! Pie tam tas jāsasniedz tā, lai nepārstimulētu imūnsitēmu un neizraisītu alerģiju un autoimūnus procesus, bet dotu pienācīgu impulsu ātrai konkrētā gripas vīrusa atpazīšanai un zibenīgai antivielu producēšanai. Patiesībā, medicīnā vispār nav zāļu pret vīrusiem un vienīgās zāles, kas mums ir – tā ir stipra un adekvāta imunitāte.

Bērna imunitāte ir ļoti nestabila, tāpēc vecākiem ir jārūpējas, lai ikdienā tā tiktu stiprināta un uzturēta dažnedažādos veidos. Kvalitatīvs miegs, regulāras fiziskās aktivitātes, sabalansēta pārtika un nedaudz vitamīnu – viss, kas ir nepieciešams, lai Jūsu bērns justos labi.  Tomēr, ja Jūsu bērns, uzsākot bērnudārza vai skolas gaitas, bieži slimo, ja Jūsu bērnam ir novērojama slikta ēstgribavai alerģijas, Jūs noteikti neiztiksiet bez Transfera Faktoriem. Transfera Faktors ir dabas radīts - kā bērnu pārtika, tāpēc Jūsu bērna organismam šis būs pats atbilstošākais imūnsistēmas atbalsts arī profilaktiski.

Un, kad Jums gribas iebilst: „Ai, tas taču ir tik dārgi, es to nevaru atļauties”, tad padomājiet, cik Jums reāli izmaksā katra slimošana!

Divu bērnu mamma -

Medicīnas fiziķe/ mikro- un nano-tehnoloģiju inženiere
MG Kristīne Liepiņa  

www.imunitatei.lv

 

Komentāri (0)  |  2014-11-15 00:17  |  Skatīts: 1519x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ