Šis ir kāds tulkots komentārs, kurš pirmajā brīdī liekas kā sazvērestības teorija, bet iedziļinoties liekas pat ļoti ticami. Autors raksta: „Man trīs reizes lūdza interviju, lai nokomentēju šo spēli, tāpēc es kā IT speciālists biju spiests iedziļinaties dziļāk tās būtībā un specifikā, tāpēc nācās parakāties angļu valodā pieejamajos pirmavotos.
- Spēles izstrādatājs: Niantic Labs. Iekšējais starts Google aps, googles saistību ar „lielo brāli” pameklējiet paši, es iešu drusku dziļāk.
- Niantic nodibinajis Johns Henks (John Hanke), kurš ir dibinājis arī „Keyhole” ( "atslēgas caurums" - projekts virsmas kartogrāfēšanai, kuru atpirka tā pati Google un uz tā bāzes izveidoja „Google maps” (Google-kartes), „Google Earth” (Google zeme), „Google-streets” (Google ielas).
- Un tagad uzmanību! Keyhole Inc ( "atslēgas caurums" tika sponsirēts no In-Q-Tel fonda, kas ir nekas cits kā CIP (ASV Centrālā Izmeklēšanas Pārvalde) fonds, kurš pilnīgi oficiāli ticis dibināts 1999 gadā. Ar iepriekšminēto aplikāciju palīdzību tika atrisināti šādi svarīgi uzdevumi:
1.Tika iegūta atjaunojama planētas virsmas kartografēšanas sistēma, kas ietver sevī visu – ceļus, bāzes, lidostas, utml objektus. Vēl taču pavisam nesen precīzas kartes tika uzskatītas par stratēģiski svarīgu informāciju un valsts noslepumu! Civiliedzīvotaju kartēs kļūdas tika radītas pat ar nolūku.
2. Speciālas Google street kameras ieskatījās katrā mazākajā ieliņā, kartogrāfejot mūsu pilsētas, ielas, ceļus, automašīnas, sejas ... Tikai viena problēma, - kā ieskatīties mūsu mājās, pagrabos, darbavietās, skolās, ēnainās alejās, kazarmās, valsts iestādēs ...? Un ko jūs domājat? Tieši šis pats kantoris, Niantic Labs, izlaiž ģeniālu, vīrusam līdzīgu, virtuālās vides spēlīti „Pokemonu GO”.
Atliek jums tikai ielādet pielikumu, tā dodot tiesības (piekļuve kamerai, mikrofonam, giroskopam, GPS, visām pieslegtajām ierīcēm, tai skaitā USB flešatmiņai, utml...), kā jūsu telefons tūlīt pat ievibrēsies, ziņojot par pirmo trīs pokemonu atrašanās vietu! (Pirmie trīs parasti parādās uzreiz un tuvumā).
Spēlīte pieprasīs nofotogrāfet tos no visām pusēm, par ko jūs saņemsiet dāsnu virtuālo apbalvojumu, pie viena pretī saņemot telpu, kurās jūs atrodaties, fotogrāfijas no tām pašām visām pusēm, ieskaitot precīzas koordinātes un telefona slīpuma leņķi. Apsveicam jūs! Jūs tikko veicāt sava dzīvokļa fotosesiju! Vai paskaidrot tālāk? Starp citu, ielādejot spēli, jūs pieņemat ofertas noteikumus. Un tā nav no vienkāršajām. Niantic jūs oficiāli brīdina: „Mēs sadarbojamies ar valsts struktūrām un privātām kompānijām. Mēs varam tiem atklāt jebkuru informāciju par jums un jūsu bērnu ...”.
Bet kurš gan to lasa?
Un vel tur ir punkts 6: „mūsu programmai nav iespējas izpildīt jūsu uzstādītās pārlūkprogrammas "Do not track" - "Neseko man" prasības.”Citiem vārdiem sakot – sekojām un sekosim. Un tā, paralēli labprātīgai un jautrai visa un jebkā kartografēšanai, šīs spēlītes īpašniekiem atverās vēl vesela rinda iespēju. Piemēram, sagribās paši zināt kam, uzzināt kas notiek, piemēram Domē, vai parlamentā? Kā tūliņ pat veselai rindai deputātu, apkopēju, žurnālistu un citu darbinieku ievibrēsies telefons: „Pikaču ir tepat blakus!!!”. Un laimīgie pilsoņi izvilks savus tālruņus, aktivizējot kameru, mikrofonu, GPS un giroskopus ... un lūkojoties savas ierīces ekrānos, sākas neskaitāmu videostraumes terabaitu pārraide ... Bingo! Tieši mērķī! Un no jauna pasaule izmainīsies, pasaule ir kļuvusi savādāka. Laipni lūgti jaunā ērā.
Avots: www.facebook.com/tutta.larson....
Pokemon Go invāzija Latvijā: izklaide var pārvērsties par draudu https://skaties.lv/zinatne-un-te...
Populārā spēle 'Pokemon Go' beidzot pieejama arī Latvijā: www.delfi.lv/bizness/tehno...
Pokémon GO Latvia: www.facebook.com/Pok%C3%A9mon-...