Citējot Valērija Siņeļņikova vārdus no grāmatas "Svētīgs uzturs", par raugu un tā ietekmi uz cilvēka organismu:
"Varbūt vari uzlabot savu veselību vienkārši.. atsakoties no rauga?"
Mēs visi zinām, ka mūsu senčiem maize bija ļoti nozīmīgs pārtikas produkts! Bet viņi to negatavoja ar termofilo raugu, ko cilvēki izmanto mūsdienās. Termofīlo raugu mūsu reģionā pazīst apmēram +-100 gadus, pirms tam maizi cepa tikai no dabiskā ierauga. Zemnieku ieraugs tika gatavots no rudzu miltiem, salmiem, auzām, miežiem un kviešiem. Tieši tāds ieraugs organismu bagātināja ar organiskajām skābēm, vitamīniem, minerālvielām, fermentiem, šķiedrvielām, pektīniem un biostimulatoriem.
Maizes cepšana saskaņā ar tautas tradīciju bija vesels rituāls. Maizes cepšanas noslēpums tika nodots no paaudzes paaudzē. Katrai ģimenei bija sava maizes cepšanas recepte.
Maizi ar dažādu ieraugu cepa reizi nedēļā. Maize gan bija raupjāka, taču neattīrītos rudzu miltos saglabājās visas derīgās vielas, kuras saturēja graudaugi. [..] cepot maizi, tā ieguva neaizmirstamu garšu un aromātu. Tāda maize nesacietē un neappelē pat veselu gadu. Tieši par šo maizi runā mūsu tautasdziesmas, pasakas, teikas ...
...
Viena no pierādītajām vēža rašanās teorijām ir "Candidas" teorija. Itāļu ārsts Tullio Simončini atklāja, ka vēzis ir sēne, kuru izraisa Candida, rauga veida organisms, kas dzīvo ķermenī mazos daudzumos pat veselos cilvēkos. Normālos gadījumos imūnsistēma to uzrauga un kontrolē, bet, kad Candida sāk augt un kļūst par iespaidīgu sēni, tālāk var sekot nopietnas veselības problēmas – tai skaitā vēzsi, un raugs un rauga maize ir labvēlīgu vidi sēnītēm. Kāds apdāvināts dziednieks no Anglijas, Mike Lambert, par Candida sēnīti izsakās šādi: „Sēnītes, it īpaši Candida, aug un attīstās, ēdot un šķīdinot saimnieka ķermeni. Tai ir nepieciešams ķermenis, lai vairotos, jo Candida viena pati to nespēj - tai ir nepieciešams ķermenis un barība, kas ideālā ir raugs un tā izstrādājumi.